شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

گزارش کالبدشکافی دادستانی بخارست: مرگ منصوری بر اثر اصابت به جسم سخت بود

دادستانی بخارست درباره نتایج کالبدشکافی غلامرضا منصوری، اعلام کرد مرگ این قاضی پیشین دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران «غیرطبیعی» بوده و  در اثر جراحت ناشی از برخورد با سطحی سخت روی داده است.

رسانه‌های رومانی، روز سه‌شنبه سوم تیر، به نقل از دادستانی بخارست، همچنین اعلام کردند که این مرگ احتمالا در وضعیتی «ناشی از سقوط» اتفاق افتاده است. 

جسد غلامرضا منصوری، قاضی متهم در پرونده اکبر طبری، جمعه گذشته در هتل محل اقامت او در رومانی پیدا شد.

پیشتر ایران اینترنشنال به جزییات بیشتری از مرگ غلامرضا منصوری دست پیدا کرده بود که بر اساس آن، منصوری لحظاتی قبل از مرگ همه هزینه‌های هتل محل اقامتش را پرداخت کرده بود و با مسئول پذیرش هم خوش و‌بش کرده است.

احمد صمدی، خبرنگار اعزامی ایران اینترنشنال به بخارست، از محل حادثه گزارش داد که یک مقام قضایی گفته منصوری با آسانسور به طبقه‌ای که در آن سکونت داشته می‌رود اما وارد اتاق نمی شود و لحظاتی بعد از بالا به پایین پرتاب شده و پیکرش در چند متری پذیرش هتل متلاشی می‌شود. 

این در حالی است که علت مرگ منصوری «شکستگی ، پارگی اندام و خونریزی داخلی» اعلام شده است.

براساس گزارش‌های موجود منصوری روز حادثه با افسر پلیسی که قرار بود هر هفته خودش را به او معرفی کند ملاقات داشته است. افسر پلیس گفته در پاسخ ها و رفتار او علائمی نبوده که نشان بدهد منصوری احتمالا اقدام خطرناکی انجام خواهد داد.

حسن بابایی، قاضی شعبه پنج دادگاه کیفری یک استان تهران، روز یکشنبه اول تیر، درباره مرگ غلامرضا منصوری گفت: «تا این لحظه صحت و سقم موضوع برای دادگاه احراز نشده است.»

این در حالی است که وزارت امور خارجه رومانی سفیر ایران در بخارست را احضار و نسبت به اظهارات مقام‌های جمهوری اسلامی درباره مرگ غلامرضا منصوری ابراز شگفتی کرد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More