شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

بازداشت ۴۳ هوادار تیم فوتبال تراکتورسازی

 

به‌دنبال درگیری‌های رخ‌داده در جریان بازی فوتبال میان دو تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه آزادی که با سردادن شعارهای سیاسی هم همراه بود، ۴۳ هوادار تیم تراکتورسازی بازداشت شده‌اند.

خبرآن‌لاین به‌نقل از صادق درودگر، مدیر باشگاه تراکتورسازی، خبر داد که این ۴۳ نفر ازسوی نیروی انتظامی بازداشت شده‌اند. درگیری میان هواداران تراکتورسازی با نیروی انتظامی و سپس هواداران دو تیم، ازجمله اتفاق‌هایی بود که در این بازی رخ داد.

 

درگیری در ورزشگاه آزادی

 

براساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، برخی تماشاگران حاضر در ورزشگاه در بازی روز جمعه ۱۹ تیرماه، شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «رژیم صهیونیستی، همینه، همینه» و «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر داده‌اند.

مدیر باشگاه تراکتورسازی، روز شنبه ۲۰ مردادماه به خبرآن‌لاین گفته است که «از صبح دنبال حل مشکل طرفداران بازداشت‌شده است». او همچنین اعلام کرده است تعدادی از طرفداران‌ آن تیم که کودکان خردسال هم درمیان آن‌ها بوده، مورد ضرب‌وجرح شدید قرار گرفته‌اند.

رسانه‌ها نوشتند که علت اولیه درگیری، حضور هواداران تراکتورسازی در جایگاهی در ورزشگاه‌ آزادی بوده که در دست تعمیر است. در زمان انتقال این هواداران به بخش‌های دیگر استادیوم، میان آن‌ها و نیروی انتظامی درگیری به‌وجود آمده است. این درگیری‌ها سپس به‌دلیل کمبود جایگاه برای هواداران تراکتورسازی تشدید شده است.

درگیری میان هواداران دو تیم و پرتاب اشیا در جریان بازی هم ادامه داشت. خبرگزاری ایسنا نوشت که مأموران  ورزشگاه آزادی برای آرام‌کردن هواداران، «مجبور شدند به آن‌ها حمله‌ور شوند و تعدادی را نیز مورد ضرب‌وشتم قرار دهند. این درگیری‌ها در اواسط نیمه نخست با فحاشی هواداران دو تیم علیه یکدیگر ادامه پیدا کرد».

نتیجه این درگیری‌ها بازداشت دست‌‌کم ۴۳ هوادار تراکتورسازی بود. مشخص نیست که آیا تعداد بازداشت‌شده‌ها بیش از این تعداد است یا خیر.

 

درگیری در ورزشگاه آزادی

 

روز جمعه پس از بازی دو تیم سپاهان و پیکان در اصفهان نیز تماشاگران اقدام به سردادن شعارهای سیاسی کردند. براساس ویدئوهای منتشرشده، تماشاگران پس از پایان بازی شعارهایی نظیر «مرگ بر دیکتاتور» و «رضاشاه روحت شاد» سر داده‌اند.

روز پنج‌شنبه در جریان دیدار میان دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان در اهواز نیز درگیری‌هایی پیش آمده بود. برخی شاهدان عینی گفته‌اند که در جریان این بازی، شعارهایی علیه علی خامنه‌ای سر داده شده است. همچنین برخی هواداران اهوازی، شعار «خلیج عربی» سر داده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More