شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

«حزب‌الله عراق» در جنگ «البوکمال» سوریه شرکت خواهد کرد

 

«گردان‌های حزب‌الله عراق» یکی از گروه‌های شبه‌نظامی حاضر در حشد‌شعبی،  روز شنبه سیزدهم آبان‌ماه، اعلام کرد که در عملیات آزادسازی شهر البوکمال سوریه از چنگ داعش، شرکت خواهد کرد.

به گزارش تلویزیون روسیا الیوم، جعفر الحسینی سخنگوی «گردان‌های حزب‌الله عراق» در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین گفته است که «نمی‌توان جبهه القائم در عراق را از جبهه البوکمال در سوریه، جدا کرد، این دو یک جبهه هستند».

الحسینی اظهار داشت: «البوکمال در تیررس موشک‌های عراقی در شهر القائم است. حضور نیروهای‌مان در مرزهای البوکمال محور جدیدی در رویارویی با داعش خواهد بود.»

وی درباره حضور آمریکا در عراق، گفت:« واشنگتن به دولت عراق پیشنهاد آموزش ارتش عراق را داده است. این پیشنهاد از نظر ملت عراق و گروه‌های مقاومت قابل قبول نیست».

الحسینی در این زمینه افزود:« ما هرگز اجازه نخواهیم داد نیروهای آمریکایی تحت هر عنوانی در عراق باقی بمانند، ما خروج آنها را خواستار هستیم.»

آمریکا این گروه شبه نظامی عراق را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. سخنگوی نظامی گردان‌های حزب‌الله عراق در این باره گفت:« آمریکا از سال ۲۰۱۰ حزب‌الله عراق را در فهرست تروریستی قرار داده است؛ ما افتخار می‌کنیم از این‌که دشمن آمریکایی‌ها محسوب شویم.»

از اهداف اعلام شده «گردان‌های حزب‌الله عراق» ، «اخراج اشغالگران آمریکایی» از عراق، تلاش برای تأسیس جمهوری اسلامی همانند ایران، در عراق، حمایت از مرقد زینب در سوریه و مبارزه با گروه داعش، است.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More