شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اعتراض‌ها در مینه‌سوتا تنش میان ترامپ و توییتر را افزایش داد

 

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، بار دیگر با انتقاد از توییتر، این شبکه اجتماعی را به مقابله نکردن با «دروغ‌ها و پروپاگاندای» چین و «چپ‌های افراطی حزب دموکرات» متهم کرد.

ترامپ، روز جمعه ۹ خرداد، در صفحه توییتر خود نوشت: «توییتر هیچ کاری درباره همه دروغ‌ها و پروپاگاندای چین و چپ‌های افراطی حزب دموکرات انجام نمی‌دهد. آنها جمهوری‌خواهان، محافظه‌کاران و رییس جمهوری آمریکا را هدف قرار داده‌اند.»

او همچنین از کنگره آمریکا خواست که بند ۲۳۰ قانون ارتباطات را لغو کند که به وب‌سایت‌ها مصونیت‌های قانونی برای تعدیل مطالب خود می‌دهد. 

چند ساعت پیش از این توییت ترامپ، توییتر یکی از توییت‌های رییس جمهوری آمریکا را زیر یک پیام هشدار پنهان کرد.

ترامپ در آن توییت درباره اعتراض‌های اخیر در مینیاپولیس، ضمن حمایت از فرماندار مینه‌سوتا و اعلام آمادگی ارتش برای مداخله در اعتراض‌های ایالت مینه‌سوتا، معترضان را «اراذل و اوباش» خوانده و نوشته بود: «وقتی غارت‌ها آغاز می‌شود، تیراندازی هم آغاز می‌شود.»

 

 

شامگاه پنج‌شنبه ۸ خرداد، معترضان به مرگ یک مرد سیاهپوست به نام جورج فلوید در جریان بازداشت از سوی پلیس آمریکا، در سومین شب اعتراض‌های خود، یک پاسگاه پلیس در شهر مینیاپولیس واقع در شمال این کشور را به آتش کشیدند.

بر اساس گزارش‌ها، هزاران نفر در محله‌های شمالی مینیاپولیس در این اعتراض‌ها شرکت کردند و صدها نفر از آنان با عبور از موانع محافظ ساختمان‌ها، شیشه‌ پنجره‌ها را شکستند. 

توییتر با پنهان کردن توییت ترامپ، روی آن نوشت: «این توییت قوانین توییتر درباره ستایش از خشونت را نقض می‌کند. با این حال، توییتر تصمیم گرفته شاید در جهت منافع عمومی باشد که این توییت در دسترس باقی بماند.» با کلیک روی گزینه نمایش، می‌شود توییت ترامپ را خواند.

یک سخنگوی توییتر گفت جک دورسی، مدیرعامل توییتر، از تصمیم برای پنهان کردن توییت ترامپ پیش از انجام آن مطلع شده بود.

ترامپ در توییتر ۸۰ میلیون دنبال‌کننده دارد. همچنین پنهان کردن توییت ترامپ از سوی توییتر، پس از آن صورت گرفت که رییس‌جمهوری آمریکا، روز پنج‌شنبه یک فرمان اجرایی را امضا کرد. هدف این فرمان، محدودسازی «قدرت بی‌حدوحصر» شبکه‌های اجتماعی بزرگ همچون توییتر است.

این فرمان در حالی به امضا رسید که در روزهای اخیر توییتر با «احیانا گمراه کننده» خواندن برخی پست‌های ترامپ، برای اولین بار اقدام به راستی آزمایی از دو توییت رییس‌جمهوری آمریکا کرده بود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More