شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انهدام تانک روسی توسط پهپاد آمریکایی در سوریه

 

مقامات واشنگتن گفته‌اند که یک پهپاد آمریکایی در سوریه، یک تانک ساخت روسیه را هدف قرار داده و منهدم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه، اعلام کردند که یک پهپاد آمریکایی در جریان دفاع از کردهای هم‌پیمان آن کشور در سوریه، یک تانک ساخت روسیه را از بین برده‌است.

در عملیات نیروی هوایی آمریکا برای دفاع از کردهای سوری درمقابل حملات نیروهای دولتی، روز یک‌شنبه ۲۲ بهمن‌ماه، یک پهپاد آمریکایی از نوع «ام‌کیو-۹ ریپر» یک تانک پیشرفته‌ی «تی-۷۲» ساخت روسیه را در شهر طابیه واقع در استان دیرالزور، منهدم کرده است.

ارتش آمریکا اعلام کرده که تانک روسی را صرفاً زمانی هدف قرار داده که نیروهای کرد مورد حمایت واشنگتن، در تیررس آن قرار گرفته بودند، درحالی‌که همزمان با آتش توپخانه نیز حمایت می‌شده است. این دومین بار در طول یک هفته اخیر است که  آمریکا برای دفاع از  نیروهای کرد تحت حمایت خود به مواضع نیروهای دولتی دمشق و  هم‌پیمانان بشار اسد حمله می‌کند.

تلویزیون دولتی سوریه، روز پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه نیز از بمباران مواضع نیروهای دولتی سوریه در شرق رود فرات در استان دیرالزور ازسوی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا خبر داده بود.

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، حمله‌ی پهپاد آمریکایی به تانک روسی را کم‌اهمیت دانسته و تصریح کرده است که «شاید چند نفر آنجا کاری انجام می‌دادند. تمایلی ندارم این اتفاق را به‌عنوان یک حمله‌ی بزرگ، برجسته کنم».  

به گزارش یک منبع اختصاصی ایران‌اینترنشنال در سوریه، روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه، نزدیک به ۵۰۰ نفر از نیروهای روسی و نیروهای دولتی سوریه با به‌کارگیری توپخانه و تجهیزات سنگین نظامی، سعی کردند میدان نفتی کونیکو در شمال دیرالزور را از کنترل «نیروهای سوریه دموکراتیک» خارج کنند.

این منبع آگاه که خواسته است نامش فاش نشود، گفت نزدیک به ۱۰۰نفر از نیروهای روسی و نیروهای دولتی سوریه، در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف کشته شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More