شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ترامپ: به شکل شرارت‌باری اجازه اعمال شفافیت قانونی در انتخابات داده نشد

 

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، بار دیگر با تکرار ادعای وقوع تقلب در انتخابات در توییتی نوشت که «به شکل شرارت‌باری» اجازه نظارت بر روند رای‌گیری و شمارش آرا داده نشده است.

او روز شنبه ۱۷ آبان در یک رشته توییت در این زمینه اضافه کرد: «ده‌ها هزار رای پس از ساعت ۸ در شب انتخابات به صورت غیرقانونی دریافت شده‌اند که به راحتی و کاملا نتیجه را در پنسیلوانیا و چندین ایالت‌ خاص با تفاوت رای اندک تغییر داده است.» او همچنین نوشت «به شکل غیرقانونی» اجازه نظارت بر «صدها هزار رای» داده نشده است.

این در حالی است که براساس آخرین نتایج آرا، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در برخی از ایالت‌های کلیدی آمریکا از جمله پنسیلوانیا و جورجیا از رقیب خود جلو افتاده است.

ترامپ همچنین نوشت: «این امر همچنین نتیجه انتخابات را در ایالت‌های متعدد از جمله پنسیلوانیا که همه فکر می‌کردند در شب انتخابات به راحتی برنده شدم تغییر داد و باعث شد پیشتازی وسیع ناپدید شود بدون این‌که کسی اجازه نظارت داشته باشد. در بازه‌های طولانی زمانی چه اتفاقی افتاد.»

او روند شمارش آرا در ساعات پس از پایان رای‌گیری را زیر سوال برد و ادامه داد: «اتفاق‌های بدی در ساعت‌هایی روی داد که اجازه اعمال شفافیت قانونی به شکلی شرارت‌بار و ناشیانه‌ای داده نشد. تراکتور‌ها جلوی در را گرفتند و پنجره‌های محل رای‌گیری را با مقوای ضخیم مسدود کردند تا ناظران نتوانند داخل محل شمارش را ببینند.»

 

 

رییس‌جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: «اتفاق‌های بدی آن داخل افتاد. تغییرات بزرگی شکل گرفت.»

او همچنین در توییت دیگری نوشت: «مردم فریاد می‌زدند شمارش را متوقف کنید و ما شفافیت می‌خواهیم (چون ناظران قانونی را به اتاق‌های شمارش رای راه ندادند).»

توییتر روی این توییت او برچسب هشدار زد.

اریک ترامپ، پسر ترامپ، هم آرای به دست آمده برای بایدن را زیر سوال برد و همچنین حزب دموکرات را به تلاش برای ممانعت از ارسال شواهد تقلب انتخاباتی متهم کرد.

فرزند رییس‌جمهوری آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: «آیا کسی باور می‌کند بایدن، نامزدی که برای پر کردن یک اتاق [از هوادارانش] مشکل داشت، ۸/۸۹ میلیون رای بیشتر از اوباما در سال ۲۰۱۲ آورده باشد؟ این در حالی است که دونالد ترامپ رکورد حزب جمهوری‌خواه را زده بود (با ۷/۵ میلیون رای بیشتر در سال ۲۰۱۶) و اکنون عقب است؟»

او همچنین در توییت دیگری حزب دموکرات آمریکا را متهم کرد که با فرستادن «پیام‌های هرز» به خط تماسی که کارزار ترامپ برای دریافت شواهد تقلب‌های انتخاباتی به راه انداخته، قصد دارد مانع «هزاران شکایتی» شود که این کارزار دریافت می‌کند.

اریک ترامپ روز جمعه نیز به سکوت حزب جمهوری‌خواه اعتراض کرد و در توییتی نوشت: «چرا حزب جمهوری‌خواه ساکت است، رای‌دهندگانمان هرگز این سکوت را فراموش نخواهند کرد.»

با ادامه اعتراضات کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ به روند شمارش آرا، فرزندان ترامپ نیز به این جدال وارد شده و بر لزوم مبارزه با آنچه که تلاش دموکرات‌ها برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری می‌خوانند، تاکید کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More