شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تعداد قربانیان آتش‌سوزی گرنفل دست‌کم به ۵۸ نفر رسید

 

پلیس بریتانیا اعلام کرد که در حال حاضر به‌نظر می‌رسد دست‌کم ۵۸ نفر در آتش‌سوزی برج‌ گرنفل لندن، جان خود را از دست داده باشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، استوارت کاندی، فرمانده پلیس متروپلیتن، امروز، شنبه ۲۷ خرداد ماه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که متأسفانه ۵۸ نفر از افرادی را که در شب آتش‌سوزی به‌عنوان مفقود اعلام شده بودند،باید جزو افرادی در نظر گرفت که جانشان را در این حادثه از دست داده‌اند. او افزود که این رقم ممکن است تغییر کند.

پلیس پیش از این آمار کشته‌شدگان را ۳۰ نفر اعلام کرده بود. کاندی گفت که آمار جدید ۵۸ نفر، ۳۰ کشته‌ای را که پیش از این اعلام شده بود نیز شامل می‌شود.

دیدار ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در دفتر خود با رهبران معترضان

 

  • آسیب‌دیدگان و معترضان آتش‌سوزی گرنفل در دفتر نخست‌وزیری

امروز ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در دفتر خود با رهبران معترضان به عدم پاسخ‌گویی مسؤولان در رابطه‌با حادثه‌ی برج گرنفل و همچنین، گروهی از افرادی که از آتش‌سوزی مهیب این ساختمان مسکونی آسیب دیده‌اند، ملاقات کرد. بنابر گزارش‌ها، این ملاقات حدود دو ساعت به‌طول انجامیده است. ترزا می، پیش از این اعلام کرده بود که تا ۵ میلیون پوند برای کمک به آسیب‌دیدگان این حادثه اختصاص می‌دهد.

ملاقات امروز پس از آن روی می‌دهد که دیروز، جمعه ۲۶ خردادماه گروهی از معترضان، با سر دادن شعارهایی علیه ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا را هنگام بازدید از محل حادثه هو کرده و او نیز تحت تدابیر شدید امنیتی، به‌سرعت مکان را ترک کرده بود.

امروز هم‌زمان با ملاقات مذکور، صدها نفر از معترضان در نزدیکی دفتر نخست‌وزیری جمع شده بودند و درخواست استعفای او را داشتند.

 

  • ۳۰ هزار ساختمان دیگر در بریتانیا در معرض خطر مشابه «برج گرنفل»

کارشناسان آتش‌نشانی لندن هشدار داده‌اند، حدود ۳۰ هزار ساختمان دیگر در سراسر بریتانیا، به دلیل مشابهت جنس مصالح به‌کار رفته در نمای آنها با برج مسکونی گرنفل، ممکن است در معرض خطر مشابه باشند. این در حالی است که کارشناسان آتش‌نشانی یکی از دلایل گسترش سریع آتش در کل برج گرنفل را جنس نمای آن دانسته‌اند.

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More