شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

حمله دیپلمات ایرانی به همسر رئيس جمهور پیشین الجزایر جنجال آفرید

 

حمله امیر موسوی مشاور فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی  در الجزایر، علیه خانم انیسه احمد المنصلی، همسر هواری بومدین رئيس جمهور الجزایر، جنجال آفرید.

به گزارش وب‌سایت روزنامه «القدس العربی» امیر موسوی ضمن انتقاد شدید از مواضع خانم انیسه درباره دولت ایران، در صفحه فیس‌بوک خود به زبان عربی، نوشته است:« خانم انیسه بیوه رئیس جمهور الجزایر از پاریس آرزو می‌کند که نظام جمهوری اسلامی سرنگون شود، و امیدوار است که مریم رجوی تروریست، که از سوی اسرائیل، آمریکا و برخی کشورهای عربی حمایت می‌شود، ایران را رهبری کند».

دیپلمات ایرانی افزود:« اگر بومدین زنده بود، چه به همسرش می‌گفت، وقتی می‌دید که در کنار افراد پست و تروریست‌ها قرار دارد و همسو با دشمنان بشریت و محور صهیونیستی، آمریکایی و تکفیری که در برابر اراده ملت ایران صف‌آرایی کرده‌اند، قرار گرفته است».

ساعاتی بعد از این نوشته، شماری از الجزایری‌ها،واکنش نشان دادند و اغلب در کنار خانم انیسه قرار گرفتند.

محمد یعقوبی مدیر روزنامه الجزایری «الحوار» اولین کسی بود که به موسوی پاسخ داد و در صفحه فیس‌بوک خود نوشت:«شاید با دیدگاه‌های خانم انیسه بومدین مخالف باشم، اما امیر موسوی با چه حقی یک خانم الجزایری را که درباره ایران نظر داده است، مورد حمله قرار می‌دهد».

بولحبان کمال نیز در این زمینه نوشت:« این آرزوی همه ملت‌های اسلامی است که رژیم جمهوری ملاها سرنگون شود. این رژیم ملت سوریه را سر برید و آتش را در یمن و عراق شعله‌ور کرد و خواهان کنترل تمامی کشورهای عربی از جمله الجزایر است».  

برخی از فعالان شبکه‌های اجتماعی نیز در واکنش به نوشته‌های دیپلمات ایرانی با تهیه طوماری خواستار اخراج « امیر موسوی» از کشورشان شدند.

اما برخی دیگر از الجزایری‌ها به انتقاد از خانم انیسه پرداختند و به نوعی از نوشته موسوی علیه همسر رئیس جمهور پیشین الجزایر، پشتیبانی کردند. خانم حده حزام، مدیر روزنامه الجزایری «الفجر» نوشت:« اگر (انیسه) به همسرش وفادار بود، اقامت در پاریس را بر الجزایر ترجیح نمی‌داد».

در واکنش به این نوشته برخی نوشتند:« خمینی رهبر سابق ایران هم در پاریس اقامت داشت و هوادارانش را از همان جا بدون هیچ مشکلی رهبری می‌کرد، و پس از  انقلاب، با یک هواپیمای فرانسوی به کشورش بازگشت».  

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More