شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

درخواست ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در توییتی با اشاره به اینکه رای‌گیری از طریق پست در انتخابات ریاست جمهوری «غیردقیق‌ترین و متقلبانه‌ترین» انتخابات در تاریخ می‌شود، ایده به تعویق انداختن انتخابات را تا وقتی مردم بتوانند «به شکل مناسب، امن و بی‌خطر» رای بدهند، مطرح کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا برای تغییر تاریخ انتخابات به حمایت اکثریت هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات نیاز خواهد داشت و در حال حاضر از چنین حمایتی برخوردار نیست.

 

 

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، شواهد چندانی درباره اینکه رای‌گیری پستی در آمریکا مورد تقلب قرار می‌گیرد، وجود ندارد.

ترامپ در توییت دیگری نوشت رای‌گیری پستی «راهی آسان برای ورود کشورهای خارجی» به انتخابات آمریکا و دخالت در آن است. ترامپ این شیوه رای‌گیری را «فاجعه‌ای مصیبت‌بار» خواند.

 

 

ترامپ پیشتر درباره مشروعیت رای‌دهی به شیوه پستی که به دلیل شیوع کرونا در انتخابات مقدماتی در سطحی وسیع‌تر از همیشه استفاده شده بود، ابراز تردید کرده است. 

او همچنین از ابراز این که در صورت شکست در انتخابات، نتیجه آن را بپذیرد امتناع کرده است. 

دان کیل‌دی عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به ایده ترامپ برای تاخیر در برگزاری انتخابات گفت ریاست‌جمهوری در توییتی نوشت که «او با دروغ‌گویی می‌خواهد خودش را در قدرت نگه‌ دارد. اجازه ندهیم چنین اتفاقی بیافتد. همه آمریکایی‌ها از جمهوری‌خواهان و مستقل و دموکرات باید علیه این بی‌قانونی و اقدام کاملا خلاف قانون اساسی صریح صحبت کند.»

تام اودال، سناتور دموکرات، هم در واکنش به ایده ترامپ گفت: «‌راهی وجود ندارد که رییس‌‌جمهوری بتواند انتخابات را به تاخیر بیاندازد. ما نباید به او اجازه بدهیم ذهن ما را از بی‌کفایتی‌اش در زمینه بیماری کووید-۱۹ منحرف کند.»

شیوع کرونا در آمریکا همچنان در حال گسترش است و چندین ایالت در این کشور اعلام کرده‌اند که قصد دارند انتخابات ریاست‌ جمهوری در ماه نوامبر را به شیوه پستی برگزار کنند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More