شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دونالد ترامپ: امیدوارم شاهد پایین آمدن منحنی قربانیان کرونا در ایالت‌های آسیب دیده باشیم

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در کنفرانس خبری روز یک‌شنبه خود در کاخ سفید به کمک‌های دولت فدرال برای تامین دستگاه تنفس مصنوعی چند ایالت و  با اشاره به اینکه کاهش شمار جان‌باختگان نیویورک  می‌تواند مثبت باشید، ابراز امیدواری کرد که منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در مناطق آسیب دیده ایالات متحده پایین بیاید.

رییس جمهوری ایالات متحده ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های کادر درمانی و نیروهای نظامی، با اشاره به مراجعه بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا به بیمارستان، گفت: «او قوی است و امیدوارم حالش خوب باشد.»

ترامپ ضمن اشاره مجدد به بالا رفتن آمار ویروس کرونا در هفته های پیش رو گفت: «در روزهای آینده، آمریکا اوج این بیماری همه‌گیر وحشتناک را تحمل می‌کند. رزمندگان ما در خط مقدم این جنگ و نبرد مرگ، پزشکان و پرستاران و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی هستند.»

ترامپ همچین به آخرین کمک ‎های دولت فدرال به مناطقی که آمریکا با ویروس کرونا درگیری بیشتری دارد اشاره کرد و گفت:« که از سوی دولت فدرال ۵۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی به نیوجرسی، ۲۰۰ دستگاه به لوئیزیانا، ۳۰۰ دستگاه به میشیگان، و ۶۰۰ دستگاه به ایالت ایلینوی تحویل داده شده است.»

این در حالی است که رییس جمهوری آمریکا به این نکته اشاره کرد که «در دو روز ما سه هزار تیم پزشکی را در نیوجرسی و جاهای دیگر مستقر خواهیم کرد و در حال راه‌اندازی یک بیمارستان در نیوجرسی هستیم.»

ترامپ با اشاره به کاهش شمار جان‌باختگان نیویورک نسبت به روزهای گذشته، گفت که کاهش مرگ و میر در نیویورک می‌تواند نشانه‌ مثبتی باشد و امیدوارم که آنچه می‌بینیم پایین آمدن منحنی قربانیان ویروس کرونا در مناطق آسیب دیده ایالات متحده باشد.

در ادامه این سخنان بود که دبورا برکس، هماهنگ کننده کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید نیز گفت که موارد جدید و مرگ و میر ناشی از  ویروس کرونا در ایتالیا و اسپانیا از کاهش برخوردار است و این به ما امید می دهد که آینده ما چه نیز چگونه می‌تواند باشد.

دونالد ترامپ همچنین گفت که یک میلیون و ۶۷۰هزار  آزمایش ویروس کرونا در سراسر کشور به پایان رسیده است و در ادامه به استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین اشاره کرد و گفت: « ایالات متحده آمریکا اکنون ۲۹ میلیون هیدروکسی کلروکین (داروی درمان مالاریا) ذخیره دارد. رییس‌جمهور گفت که او پزشک نیست و مردم باید در مورد استفاده احتمالی از این دارو با پزشکان خود مشورت کنند.»

رییس جمهوری آمریکا در ادامه کنفرانس کاخ سفید روز یک‌شنبه به بخش انرژی اشاره کرد و گفت: «بخش انرژی آمریکا بر اثر شیوع کرونا به شدت ضربه خورد، اما امیدواریم در آینده نزدیک این بحران را پشت سر بگذاریم.»

در آخر نیز دونالد ترامپ باردیگر بر لزوم رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد و از مردم آمریکا خواست که همچنان در خانه بمانند و چک های حقوقی آنها تا دو هفته دیگر ارسال خواهد شد.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More