شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

دونالد ترامپ خشونت و سانسور را محکوم‌کرد: تدابیر لازم برای انتقال قدرت به صورت ایمن اتخاذ شده است

دونالد ترامپ دقایقی پس از تصویب طرح استیضاح خود در مجلس نمایندگان آمریکا در یک پیام ویدیویی، خواستار اتحاد مردم و پرهیز آنها از خشونت شد.

ترامپ در پیامی ویدیویی که در صفحه توییتر کاخ سفید منتشر شد، ضمن محکوم کردن درگیری‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، گفت: هر کس که به خشونت دست بزند «از جنبش ما حمایت نمی‌کند بلکه به‌ آن حمله می‌کند و به کشور ما حمله می‌کند.»

او افزود: «چه راست‌گرا باشید و چه چپ‌گرا، چه دموکرات باشید چه جمهوری‌خواه، خشونت هیچ‌گاه توجیه پذیر نیست.»

ترامپ با تاکید بر اینکه مرتکبین خشونت‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، به دست عدالت سپرده خواهند شد گفت: «برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که قرار است در روزهای آینده باز هم در واشینگتن و سراسر کشور تظاهرات برگزار شود و سرویس‌های امنیتی در مورد خطرات احتمالی به من گزارش داده‌اند.»

ترامپ همچنین با اشاره به حق اعتراض مسالمت آمیز گفت: «طبق متمم اول قانون اساسی هر آمریکایی حق دارد که به صورت محترمانه و مسالمت‌آمیز حرف خود را بزند، اما لازم به تاکید نیست که نباید هیچ‌گونه خشونت، نقض قانون و خرابکاری صورت گیرد. همه باید قانون را رعایت کنند.»

ترامپ با اشاره به اخباری مبنی بر ناآرامی در روزهای آینده گفت: «هزاران نیروی گارد ملی به واشینگتن دی‌سی اعزام شده‌اند تا ضمن حفظ امنیت شهر، این اطمینان را ایجاد کنند که انتقال قدرت به صورت ایمن و بدون مشکل صورت خواهد گرفت.»

دونالد ترامپ در سخنان خود با ابراز تاسف و بهت‌زدگی از خشونت‌های هفته گذشته در ساختمان کنگره، از «صدها میلیون شهروند آمریکا» که به این حوادت با «آرامش، اعتدال و وقار» واکنش نشان دادند، تشکر کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به «حمله بی‌سابقه به آزادی بیان» طی روزهای اخیر در آمریکا، گفت: «تلاش‌ها برای سانسور، حذف و قرار دادن شهروندان در فهرست سیاه، اشتباه و خطرناک است. ما اکنون نیاز داریم به حرف هم گوش دهیم، نه اینکه یکدیگر را ساکت کنیم.»

ترامپ افزود: «ما باید به پیشبرد مصالح همه ملت برسیم، واکسن‌های معجزه‌آسا را ارائه کنیم، همه‌گیری [کرونا] را شکست دهیم، اقتصاد را بازسازی کنیم، از امنیت ملی خود دفاع کنیم و حاکمیت قانون را حفظ کنیم.»

رییس جمهوری آمریکا با فراخواندن مردم آمریکا به اتحاد گفت: «بیایید به خاطر مصلحت خانواده‌هایمان، جامعه و کشورمان با اتحاد پیش برویم.»

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More