شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رد صریح سخنان دونالد ترامپ درباره تقلب از سوی مقام‌های انتخاباتی آمریکا

 

کمی پس از آن که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، موضع خود درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور را دوباره تکرار کرد، یک گروه از مقام‌های فدرال، ایالتی و محلی با انتشار بیانیه‌ای صریحا اعلام کردند این انتخابات «امن‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا» بوده است.

ترامپ پنجشنبه در توییتی با بازنشر بخشی از یک گزارش رسانه‌ای مطرح کرده بود که از طریق یک سیستم ماشینی رای‌گیری «دو میلیون و هفتصد هزار رای ترامپ در سراسر کشور حذف شده است».

 

 

اما این گروه اعلام کردند «هیچ مدرکی» وجود ندارد که هیچ کدام از سیستم‌ها در مخاطره قرار گرفته باشد.

در این بیانیه که از سوی یک شورای هماهنگی ناظر بر سیستم‌های رای‌گیری استفاده شده در سراسر آمریکا صادر شده، نام دونالد ترامپ را ذکر نشده اما این بیانیه پاسخی روشن به اتهام‌های ترامپ در حساب شخصی او در توییتر در روزهای اخیر علیه روند شمارش آرای انتخابات است.

این بیانیه از سوی آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌های وزارت امنیت میهنی ایالات متحده آمریکا منتشر شده که در زمینه کمک به امنیت رای‌گیری در ایالت‌ها فعالیت می‌کند.

نیویورک‌تایمز تاکید کرد که این بیانیه در واقع از سوی یکی از آژانس‌های دولت خود ترامپ صادر شده و او را در زمینه سخنانش درباره تقلب‌های انتخاباتی گسترده که منجر به تغییر نتیجه انتخابات شده، منزوی‌تر می‌کند.

این روزنامه همچنین ادامه داد این بیانیه در حالی صادر شده که اعضای حزب جمهوری‌خواه که پیشتر در این زمینه متحد بودند، اکنون نشانه‌هایی از تردید درباره ادامه حمایت از ترامپ از خود نشان می‌دهند.

مقام‌های انتخاباتی آمریکا اعلام کرده‌اند رای‌گیری بدون درگیری و بدون هیچ گزارش تخلف نظام‌مند در هیچ ایالتی و همچنین بدون هیچ نشانه‌ای از مداخله خارجی در زیرساخت‌های رای‌گیری و نقص تجهیزات یا نرم‌افزارها، فراتر از مشکلات لحظه‌ای که هنگام هر انتخابات روی می‌دهد، انجام شده است.  

نیویورک تایمز اضافه کرد پیشروی جو بایدن رییس جمهوری منتخب در آرای مردمی به بیش از پنج میلیون رای بیشتر نسبت به دونالد ترامپ رسیده و او در مسیر پیروزی قاطع در کالج الکترال است.

همزمان باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه سی‌بی‌اس نیوز، گفت «اتهام‌های بی‌پایه» درباره تقلب‌های انتخاباتی که از سوی دونالد ترامپ مطرح می‌شود مشروعیت دموکراسی آمریکا را از بین می‌برد.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More