شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شاهزاده رضا پهلوی: هدف از اعدام نوید افکاری، سرکوب اعتراضات از طریق ایجاد وحشت بود

شاهزاده رضا پهلوی، هدف از اعدام نوید افکاری را ساکت کردن اعتراضات عمومی از طریق ایجاد وحشت خواند و از جامعه جهانی خواست به جای تعامل با جمهوری اسلامی در اعتراضات آینده مردم ایران در کنار آنها بایستند.  

شاهزاده رضا پهلوی در مقاله‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شد آورده است : «این توافق نظر وجود دارد که نوید افکاری صرفا قربانی یک رویه غیرعادلانه قضایی نبود بلکه او هدف یک ترور عمدی بود که هدف از آن ساکت کردن اعتراضات عمومی از طریق ایجاد وحشت است.»

او افزود: «رژیم با اعدام نوید افکاری یک پیام دقیق به مردم ایران داد: اگر اعتراض کنید، صرف‌نظر از آنکه چه کسی هستید، شما را می‌کشیم.»

شاهزاده رضا پهلوی گفت: رژیم ایران با اعدام نوید افکاری همان پیام مشهور روح‌الله خمینی را به جامعه جهانی داد که: «شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید.»

این مقاله با اشاره به اینکه تاریخ جمهوری اسلامی «مملو از ماجراهای جنایت‌ دولتی»است، گفت: «رژیم سرکوب خود را به معترضان و مخالفان محدود نمی‌کند بلکه به صورت سیستماتیک خانواده‌های آنها را نیز هدف قرار داده و برای تحویل دادن پیکر بی‌جانشان از خانواده‌های آنان پول گلوله می‌گیرد.»

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: «مقامات جمهوری اسلامی نماینده مشروع مردمی که در حق آنها ظلم و جنایت روا می‌دارند نیستند. زمان آن رسیده که رهبران جهان آزاد این را بفهمند و در عوض برای گفت‌وگو و شراکت رو به سوی مردم ایران بیاورند.»

مقاله وال استریت ژورنال با اشاره به موضع بسیاری از مقامات غربی در مورد تعامل با جمهوری اسلامی برای عادی‌کردن رفتارهای این رژیم، آن را مانند تقاضا برای «ایجاد اصلاحات در آلمان نازی» و یا«معتدل کردن رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی» اقدامی بیهوده خواند که به «اعتبار دموکراسی‌های غربی و سازمان‌های بین‌المللی آسیب می‌زند.»

این مقاله افزود: «ملاها بر این باورند که خشونت هیولایی، نارضایتی‌ها را سرکوب کرده و مقاومت را از بین می‌برد، اما آنها در اشتباهند. مردم ایران بیش از هر زمان دیگری متعهد هستند که این برگ از فصل تاریک تاریخ ایران را عوض کنند.»

شاهزاده رضا پهلوی در پایان مقاله نوشت: «در ازای هر نوید افکاری که رژیم می‌گیرد، ده‌ها ایرانی دیگر به تلاش برای آزادی و دموکراسی می‌پیوندند. وقتی که مردم ایران دوباره به خیابان‌ها آمدند تا خواستار پایان جمهوری اسلامی شوند-که قطعا همینطور هم خواهد شد- جهان آزاد باید در کنار آنها بایستد.»

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More