شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

طرح دوهزار و۲۰۰ میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با ضررهای شیوع کرونا

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه بزرگترین بودجه تاریخ را برای طرح کمک به مقابله با کرونا و ضررهای ناشی از آن به تصویب رساند و دونالد ترامپ، رییس‌جمهور، فورا آنرا امضا کرد.

این طرح پیش از این نیز به تصویب تمام نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه سنا رسیده بود. این یکی از معدود مواردی بود که همه نمایندگان هر دو حزب کاملا با آن موافق بودند.

تصویب سریع این طرح برای رساندن میلیاردها دلار به کادر درمانی که به شدت به امکانات نیاز دارند بسیار ضروری به نظر می‌رسید به همین دلیل نمایندگان تصمیم داشتند این طرح را به صورت فوری و شفاهی به تصویب برسانند.

اما نماینده جمهوری‌خواه توماس میسی با این روند سریع رای‌گیری مخالفت کرد و بر این نظر بود که همه چیز درفرایند این رای‌گیری باید به ثبت برسد.

رهبران جمهوری‌خواه و دموکرات مجلس که پیشاپیش از این مخالفت خبر داشتند از همه نمایندگان خواسته بودند که برای بی‌اثر کردن مخالفت میسی خود را به واشنگتن برسانند. علی‌رغم وجود خطر کرونا، نمایندگان همگی از نقاط دور و نزدیک آمریکا خود را به واشنگتن رساندند تا طرح کمکی برای مقابله با کرونا با سرعت به تصویب برسد.

پس از تصویب فوری طرح، نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در اقدامی نادر با هم به کنفرانس مطبوعاتی رفتند تا این موفقیت را در کنار یکدیگر جشن بگیرند.

این طرح هنگفت دوهزار و ۲۰۰ میلیارد دلاری شامل ۵۰۰ میلیارد دلار برای کمک به صنایعی است که در نتیجه شیوع کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند.

مقام‌های دولت فدرال و اقوام نزدیک آنها حق دریافت کمک از این ۵۰۰ میلیارد دلار ندارند.

مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار نیز برای بیمارستان‌ها و سیستم درمانی اختصاص یافت.

همچنین ۲۹۰ میلیارد دلار بودجه برای پرداخت پول به میلیون‌ها شهروند آمریکایی اختصاص داده شده است. بدین ترتیب به هر فرد ۱۲۰۰ دلار و به افراد زیر ۱۷ سال ۵۰۰ دلار تعلق می‌گیرد. در عین حال این پول شامل حال کسانی که درآمد سالیه آنها بالای ۷۵ هزار دلار است نمی‌شود.

مزایای بیمه بیکاری نیز تا حد چشمگیری افزایش یافت. بدین ترتیب دولت به مدت چهار ماه به طور متوسط به بیکاران هفته‌ای ۶۰۰ دلار پرداخت می‌کند.

طرح کمکی ۳۵۰ میلیارد دلار به عنوان کمک برای کسب‌وکارهای کوچکی که در نتیجه شیوع کرونا آسیب دیده‌اند.

همچنین، بازپرداخت وام تحصیلی تا پایان شهریور ماه به حالت تعلیق درخواهد آمد.  

طی یک روز گذشته ۳۴۵ نفر در آمریکا در اثر کرونا جان خود را از دست دادند. تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته و آمار جانباختگان به هزار و ۵۴۳ نفر رسیده است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More