شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

عربستان سعودی از شورای امنیت خواست تا ایران و حوثی‌ها را مجازات کند

 

عربستان سعودی، طی نامه‌ای به سازمان ملل، ایران و شبه‌نظامیان حوثی را به نقض قوانین بین‌المللی متهم کرده و خوستار مجازات آن‌ها شده است.

تلویزیون الحدث نزدیک به ریاض، گزارش داد که عبدالله المعلمی، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل متحد، با ارسال نامه‌ای، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، را در جریان جزئیات حمله دو روز پیش حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن به یک نفتکش سعودی، قرار داده است.

المعلمی در این نامه خواستار مجازات ایران و شبه‌نظامیان حوثی‌ به دلیل نقض قوانین بین المللی شد.

گروه حوثی‌ها در یمن، روز سه‌شنبه چهاردهم فرودین‌ماه، یک نفتکش عربستان سعودی در نزدیکی بندر الحُدیده در دریای سرخ را مورد حمله قرار داد.  

عربستان سعودی خواستار این شد که شورای امنیت این حمله‌ را که در نزدیکی سواحل یمن در دریای سرخ اتفاق افتاد، محکوم کند. رياض همچنين خواستار نظارت مستقیم سازمان ملل متحد بر بندر الحدیده شد.

نماینده ریاض در سازمان ملل ضمن تأکید بر حمایت کشور عربستان سعودی از کشتیرانی بین المللی در بابا المندب و دریای سرخ، خواستار اقدامات فوری شورای امنیت در خصوص اجرای قطعنامه‌های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ شد.

حوثی‌های یمن چهارشنبه شب موشک بالیستیکی به شرکت نفت عربستان، آرامکو شلیک کردند. ریاض اعلام کرده که پدافند هوایی این کشور، موشک حوثی‌ها را در آسمان ره‌گیری و خنثی کرد.

ریاض، پس از دخالت نظامی در یمن در سال ۲۰۱۵، ایران را به حمایت نظامی از شبه‌نظانیان حوثی متهم می‌کند. تهران این اتهام را بارها رد کرده است.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More