شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

فرجام‌خواهی 'دارا خسروشاهی' بر علیه ممنوعیت کار ' اوبر' در لندن

 

دارا خسروشاهی مدیرعامل سرویس تاکسیرانی بین‌المللی ' اوبر' (UBER) روز شنبه اول مهر ماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این شرکت بر علیه رأی 'سازمان ترانسپورت برای لندن' مبنی بر ممنوعیت کار ' اوبر' در لندن از دادگاه فرجام‌خواهی می‌کند.

روز گشته 'سازمان ترانسپورت برای لندن' با حمایت مستقیم از سوی صادق خان شهردار این شهر به ممنوعیت ادامه کار ' اوبر' به‌عنوان یک شرکت خصوصی تاکسیرانی رأی داده است.

روزنامه گاردین امروز در گزارشی در این مورد می‌نویسد: «دارا خسروشاهی مدیرعامل ' اوبر' با ارسال اطلاعیه‌ای به کارمندان ' اوبر' تأکید کرده است که این کمپانی بر علیه رأی صادره از سوی 'ترانسپورت برای لندن' فرجام‌خواهی خواهد کرد.

وی افزوده است که او با این تصمیم مخالف است و آن را قضاوتی بر مبنای مسایل گذشته می‌داند.»

'سازمان ترانسپورت برای لندن' که زیر نظر مستقیم شهرداری لندن فعالیت می‌کند ماه گذشته تقاضای ' اوبر' برای تجدید پروانه کاری این شرکت تاکسیرانی برای 5 سال آینده را رد کرده بود و دلیل آن را اتهامات مربوط به عدم امنیت مسافران تاکسی‌های ' اوبر' خوانده است.

به گفته پلیس و 'سازمان ترانسپورت برای لندن' سال گذشته یک راننده ' اوبر' به جرم آزار جنسی یک دختر مسافر دادگاهی شده بوده ولی وی پس از اجرای حکم دادگاه مجدداً به استخدام ' اوبر' در آمده است.

شهردار لندن دیروز با صدور اعلامیه‌ای ضمن آنکه اعتراف کرده است که تصمیم به ممنوع کردن کار ' اوبر' در لندن «تأسف‌آور است و به بسیاری از شهروندان لندن آسیب می‌رساند»، اضافه کرده است که «امنیت شهروندان پایتخت باید از دید قانونی حفظ شود».

دارا خسروشاهی در اطلاعیه خود افزوده است: «واقعیت این است که همیشه بدنامی در کار تجاری تأثیر بد و مخرّب دارد.

این اهمیت دارد که مردم به ما چگونه فکر می‌کنند، مخصوصاً وقتی که شما یک کمپانی بین‌المللی باشید. مهم است که ما در هر کاری که انجام می‌دهیم صداقت و درستکاری اجتماعی داشته باشیم و در هر شهری که فعالیت داریم وظایف خود را به‌خوبی انجام دهیم. اما قضاوت برای ممنوع کردن کار ' اوبر' اکنون بر مبنای یک اتفاق در گذشته انجام شده است و ما ضمن دفاع از آبروی شرکت خود قاطعانه در مورد این تصمیم از دادگاه فرجام‌خواهی خواهیم کرد.»

منابع حقوقی در انگلیس روز گذشته به روزنامه استاندارد گفته‌اند که «تاکسی‌های ' اوبر' هنوز تا پایان پروانه کار آنها تا پایان سال جاری مسیحی اجازه کار دارند و حتی در تمام دوران رسیدگی دادگاه به این فرجام‌خواهی کسی نمی‌تواند مانع ادامه کار آنها بشود. در صورت ممنوعیت قطعی کار ' اوبر' در لندن بیش از 40 هزار راننده آنها بیکار خواهند شد.»

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More