شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نبود برنامه‌ جداسازی برای ترامپ و پنس علی‌رغم شیوع کووید۱۹ در کاخ سفید

در پی افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید، گفته می‌شود دولت دونالد ترامپ برنامه‌ای برای جداسازی رییس‌جمهوری آمریکا و معاونش مایک پنس ندارد.

نیویورک‌تایمز ابتدا در گزارشی به نقل از دو مقام ارشد دولت ترامپ، از نبود برنامه‌ای برای جدا نگه‌داشتن رییس‌جمهوری آمریکا و پنس، با وجود نگرانی از این‌که هر دو ممکن است مبتلا شوند، خبر داد.

این در حالی است که همزمان، رویترز نیز به نقل از یک مقام مطلع از نبود برنامه‌ برای جداسازی ترامپ و پنس علی‌رغم نگرانی‌ها در خصوص شیوع کووید۱۹ در کاخ سفید نوشت.

دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید نگرانی‌ها درباره ابتلای ترامپ و معاونش پنس را افزایش داده است. ترامپ و پنس هر دو در راس هدایت کارگروه مقابله با ویروس کرونا هستند.

آزمایش کرونای کیتی میلر، دستیار مطبوعاتی پنس و همسر استفن میلر مشاور ارشد ترامپ یک روز پس از تایید ابتلای دستیار شخصی ترامپ به ویروس کرونا، مثبت اعلام شد. این در حالی است که مدیر مطبوعاتی کاخ سفید از اقدامات حفاظتی دولت حمایت و به اقدامات جدید از جمله ردیابی تماس و اجرای تمامی دستورالعمل‌های لازم اشاره کرد.

کاخ سفید هم‌چنین آزمایش روزانه را برای ترامپ و معاونش آغاز کرده است. اگر ترامپ و معاونش پنس در صورت ابتلا به ویروس کرونا از اجرای وظایف‌شان ناتوان شوند، نانسی پلوسی، رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بر اساس قانون اداره امور را برعهده خواهد گرفت.

ماه گذشته پس از بستری شدن بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در بخش مراقبت‌های ویژه، وزیر خارجه این کشور دومینیک راب سکان‌دار کشور شده بود.

این در حالی است که در روز گذشته نیز  سه نفر از اعضای کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید به دلیل احتمال مواجهه با افراد مبتلا به کرونا خود را قرنطینه کردند.

تصمیم این سه نفر به قرنطینه پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته آزمایش کرونای دو نفر دیگر از کارکنان کاخ سفید مثبت اعلام شد.

آنتونی فائوچی، عضو کلیدی کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید و رییس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، اعلام کرد به دلیل مواجهه با افراد مبتلا به کرونا، تصمیم دارد دو هفته خود را قرنطینه کند و به صورت دورکاری به فعالیت‌هایش ادامه دهد.

فائوچی می‌گوید نتیجه آزمایش کرونای او منفی اعلام شده است اما او برای رعایت احتیاط ماسک خواهد زد و در صورت نیاز به صورت تنها در دفتر کارش حاضر خواهد شد.

استفان هان، نماینده سازمان دارو و غذای آمریکا و رابرت ردفیلد، مدیر مراکز جلوگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا، نیز که هر دو از اعضای کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید هستند به دلیل مواجه شدن با آلودگی کرونا در کاخ سفید خود را به مدت دو هفته قرنطینه کردند.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More