شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نکات مهم سخنرانی ترامپ در مورد اعزام نیرو به افغانستان

 

«در نهایت این خود مردم افغانستان هستند که صاحب این کشور و آینده آن می‌باشند، تا آنها بتوانند بر کشور خود حکومت کنند و یک صلح پایدار در آن به دست بیاورند. ما با آنها در این امر شریک و همراه هستیم ولی به آنها دیکته نخواهیم کرد که چگونه زندگی کنند یا چگونه بر جامعه پیچیده بر خودشان حکومت کنند.

ما دوباره به دنبال ملت سازی برای آنها نیستیم. ما فقط می‌خواهیم تروریست‌ها را بکشیم. قدم بعد این استراتژی جدید مسأله چگونگی برخورد با پاکستان است.

ما بیش از این در مورد دخالت پاکستان برای به وجود آوردن یک منطقه امن برای تروریست‌ها ساکت نخواهیم ماند. جایی که طالبان و سایر گروه‌ها پایگاه دارند و تهدیدی برای منطقه و فرای آن به وجود می‌آورند.

پاکستان می‌تواند از بسیاری از مزایا در هماهنگی و همکاری با نیروهای ما در افغانستان بهره‌مند شود. اما از بسیاری از مزایا در پناه دادن به تروریست‌ها و طالبان محروم خواهد شد.

وقتی که آمریکا خود را متعهد به فرستادن نیروی نظامی به منطقه‌ای می‌کند، ما باید مطمئن شویم که آنها به عالی‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات برای قدرت بی‌نظیر نظامی مجهز هستند. نیروهای نظامی ما وارد جنگی خواهند شد که در آن پیروز شوند.

ما فقط می‌جنگیم که پیروز شویم. از امروز به بعد پیروزی یک معنای مشخصی خواهد داشت: حمله به دشمنان، نابود کردن داعش، شکست القاعده، جلوگیری از تسخیر افغانستان به دست طالبان و جلوگیری از حملات تروریستی کشتار دسته جمعی علیه مردم آمریکا، پیش از آنکه صورت بگیرد.

ما از میان اعضای «ناتو» و متحدین خود در سراسر جهان می‌خواهیم که با افزایش نیروهای نظامی و حمایت‌های مالی همسو با خود ما از این استراتژی جدید ما پشتیبانی کنند.

ما مطمئن هستیم که ما در این جنگ پیروز خواهیم شد».

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More