شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

نگرانی آمریکا از ارسال تسلیحات جدید ایران به سوریه

 

 

شبکه خبری سی‌ان‌ان، روز چهارشنبه ۵ اردی‌بهشت‌ماه، در گزارشی اعلام کرده است که مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا، نسبت‌به ارسال تسلیحات جدید ازسوی ایران به سوریه، ابراز نگرانی کرده‌اند.

در گزارش سی‌ان‌ان آمده است:

سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا درحال کنترل و بررسی چندین پرواز هواپیماهای باربری ایرانی به‌سوی خاک سوریه‌اند که مشکوک به حمل تسلیحات نظامی برای استفاده ازسوی رژیم بشار اسد یا نیروهای ایرانی مستقر در سوریه هستند.

یک مقام دولت آمریکا به سی‌ان‌ان گفته است که این پروازها در روزهای اخیر صورت گرفته و هردو کشور آمریکا و اسراییل، از این نگران‌اند که محموله‌های ارسالی ایران شامل تسلیحاتی است که می‌تواند بالقوه و سرانجام به‌عنوان تهدیدی علیه اسراییل به‌کار برود.

با این‌که ارسال اسلحه ایران به سوریه امر بی‌سابقه‌ای نیست، اما تعدد این پروازها، بیشتر به‌خاطر آن‌که پس از حمله اخیر موشکی آمریکا به خاک سوریه صورت گرفته است، توجه ویژه مقامات نظامی و امنیتی آمریکا را به‌خود جلب کرده است.

در اوایل هفته جاری، حساب‌هایی در رسانه‌های اجتماعی كه ردیابی ترافیک پرواز هواپیماهای جهان را دنبال می‌کنند، عبور دست‌کم دو پرواز هواپیمای باربری نیروی هوایی سوریه مدل IL-76 در مسیر ایران به سوریه را ضبط کرده‌اند.

 

 

مقامات آمریکایی نیز می‌گویند که آن‌ها به‌نوبه خود پرواز دست‌کم یک هواپیمای باربری ایرانی به‌سوی سوریه را ردیابی کرده‌اند.

ازسوی دیگر، مقامات نظامی و سیاسی ایران، در روزهای گذشته به‌طور مرتب، از تنبیه اسراییل به‌خاطر حملات موشکی اخیر علیه مواضع نیروهای مستقر خود در سوریه و کشته‌شدن تعدادی از آن‌ها صحبت کرده‌اند؛ موضوعی که این ارسال اسلحه را نگران‌کننده‌تر می‌کند.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More