شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

واشنگتن پست: ترامپ مک‌مستر را از کابینه خود کنار می‌گذارد

 

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است اچ آر مک‌مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را از کابینه خود کنار بگذارد.

واشنگتن‌پست، پنج‌شنبه شب (۲۴ اسفندماه) گزارش داده بود که ترامپ برای یافتن یک جانشین مناسب و قوی برای مک‌مستر، درحال مشاوره با کارشناسان امنیت ملی آمریکاست و فعلاً تا یافتن این گزینه، عجله‌ای ندارد.

با این حال، سارا هاکابی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، در واکنش به این گزارش واشنگتن‌پست، به خبرنگاران گفته است که «هیچ تغییری در ساختار شورای امنیت ملی آمریکا صورت نپذیرفته است».

هاکابی سندرز با ارسال توئیتی گفته است: «همین لحظاتی پیش، با ترامپ و ژنرال مک‌مستر صحبت کردم و برخلاف گزارش‌ها، آن‌ها رابطه کاری خوبی دارند و هیچ تغییری در کادر شورای امنیت ملی صورت نگرفته است».

 

 

به گزارش وب‌سایت خبری «هیل» در واشنگتن، شایعات مربوط به خروج مک‌مستر از کابینه ترامپ، در هفته‌های گذشته شدت گرفته است؛ اما کاخ سفید، ماه گذشته همه آن‌ها را تکذیب کرده بود.

ژنرال سه‌ستاره، مک‌مستر، به‌طور علنی، با ترامپ در موارد گوناگونی، ازجمله ایران و روسیه، اختلاف‌نظر داشته است. همچنین، ترامپ ماه گذشته، از مک‌مستر به‌خاطر این‌که گفته بود دخالت روس‌ها در  انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا «غیرقابل انکار است»، انتقاد کرده بود.

گزارش‌های مربوط به خروج مک‌مستر از کابینه ترامپ، تنها یک روز پس از اخراج رکس تیلرسون از مقام وزیر خارجه آمریکا منتشر شده است. مایک پومپئو، رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا)، کسی است که ازسوی کاخ سفید، به‌عنوان جانشین رکس تیلرسون معرفی شده است.

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More