شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

واشینگتن پست: اف‌بی‌آی ایران را مسئول تلاش‌های سایبری در تهدید مقامات انتخاباتی آمریکا می‌داند

واشینگتن‌ پست به نقل از منابع آگاه آمریکایی گزارش داد اف‌بی‌آی به این نتیجه رسیده که ایران در یک مجموعه تلاش‌ سایبری برای تحریک کاربران به خشونت علیه برخی مقامات این سازمان و برخی از مقامات انتخاباتی ایالات متحده نقش داشته است.

بنا بر این گزارش، مقاماتی که در اوایل ماه دسامبر هدف این تهدیدها قرار گرفته بودند ادعای تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را رد کرده بودند.

در اوایل ماه دسامبر، وب‌سایتی به نام «دشمنان مردم» فهرستی از بیش از ۱۰ نفر از مقامات آمریکایی را به همراه تصاویر، آدرس منزل و سایر اطلاعات شخصی آن‌ها منتشر کرد و نوشت: «این اشخاص در تقلب انتخاباتی علیه ترامپ شرکت داشته‌اند.»

کریستوفر ری، رییس اف‌بی‌آی، و کریستوفر کربز، رییس سابق امنیت سایبری وزارت امنیت میهن آمریکا، نیز در این فهرست قرار داشتند.

بنا بر این گزارش، تمامی مقاماتی که نامشان در این فهرست قرار داشت به نوعی مستقیم یا غیرمستقیم تاکید کرده بودند که هیچ مدرکی گواه بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری دیده نشده است.

این وب‌سایت همچنین مدعی شده که فرمانداران ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجریان سیستم‌های رای‌گیری، کربز و ری در یک مجموعه تلاش با هدف «سرنگونی مردم‌سالاری ما» مسئول «تغییر آرا و فعالیت علیه رییس‌جمهوری» بوده‌اند.

واشینگتن‌ پست همچنین از قول یک مقام آگاه دیگر که خواست نامش فاش نشود گزارش داد اف‌بی‌آی با کسانی که در این فهرست قرار گرفته‌اند تماس گرفت و به آن‌ها خبر داد که جمهوری اسلامی پشت این اقدام بوده است.

این سازمان همچنین قرار است این خبر را روز چهارشنبه به صورت رسمی اعلام کند.

در بخشی از هشدار اف‌بی‌آی به مقامات مورد اشاره در فهرست مذکور آمده است: «اف‌بی‌آی اطلاعات بسیار معتبری در اختیار دارد که نشان می‌دهد عوامل ایرانی که به‌ طور مدام تهدیدآفرینی می‌کنند، به طور قطع مسئول ساخت وب‌سایت دشمنان مردم هستند که در اواسط دسامبر ۲۰۲۰ مسئولان انتخاباتی آمریکا را تهدید به مرگ کرده است.»

در اواخر مهرماه نیز، مقامات امنیتی آمریکا اعلام کرده بودند که هکرهای ایران با ارسال ایمیل‌هایی ساختگی از سوی یک گروه راست افراطی، رای‌دهندگان حامی دموکرات‌ها را تهدید کرده بود که به ترامپ رای بدهند.

ایران در آن زمان با رد اظهارات مقامات امنیتی آمریکا، این اتهامات را «بی‌پایه» و «پوچ» توصیف کرده بود.

 

   

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More