شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان از کلاب هاوس خواست درباره سخنرانی جواد ظریف پاسخگو باشد

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در نامه‌ای به پال دیویسون، مدیرعامل کلاب هاوس، از اینکه این شبکه اجتماعی به وزیر خارجه ایران این امکان را داد که هفته گذشته در برنامه‌ای «به هزاران نفر دروغ بگوید» و مواضع حکومت ایران را «تبلیغ» کند ابراز نگرانی کرده و از کلاب هاوس خواست در این زمینه پاسخگو باشد.

این نامه با اشاره به سخنرانی جواد ظریف در یکی از اتاق‌های مجازی کلاب‌هاوس در ۱۱ فروردین، ۳۱ مارس، درباره توافق ۲۵ ساله ایران و چین گفت: «این اتاق برای آقای ظریف تریبونی را ایجاد کرد تا تبلیغات رژیم ایران را میان هزاران کاربر منتشر کند.»

این نامه همچنین خاطر نشان کرد که خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حتی گفت‌وگوهای صورت گرفته در کلاب‌هاوس را در ۱۲ فروردین در وب‌سایت خود قرار داد که این کار مغایر با مقررات کلاب‌هاوس است و به عنوان بخشی از تلاش‌های حکومت ایران برای ترویج دیدگاه خود در آستانه مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته است.

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در نامه خود از کلاب‌‌هاوس خواست توضیح دهد که چرا به مقامات بلند پایه «یک رژیم تروریست متخاصم» تریبون داده است.

این نامه همچنین از کلاب‌هاوس خواست که توضیح دهد آیا از اقدام ایرنا در بازنشر جلسه ظریف در این شبکه اجتماعی اطلاع داشته و اینکه آیا قصد دارد ظریف و سایر مقامات ایرانی حاضر در این گفت‌وگو را به خاطر نقض قوانین کلاب‌هاوس جریمه کند.

جو ویلسون، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از امضاکنندگان این نامه، در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه حکومت ایران مسئول کشته شدن بیش از ۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق است در بیانیه‌ای گفت: «چرا کلاب‌هاوس باید به وزیر خارجه رژیم تروریست ایران که تحت تحریم‌های آمریکاست اجازه دهد که یک حساب کاربری داشته و مجری برنامه‌ای باشد که نشر دهنده دروغ و تبلیغات در میان هزاران نفر باشد.»

ویلسون تاکید کرد باید با هدف حذف مصونیت‌ها برای برخی شبکه‌های اجتماعی که به «تروریست‌ها» خدمات ارائه می‌دهند، قوانین تحریم‌های آمریکا به روزرسانی شود.

اندی بار، یکی دیگر از نمایندگان جمهوری‌خواهی که این نامه را امضا کرده، در بیانیه‌ای گفت: «کلاب هاوس تنها یکی از موارد اخیر اقدامات شرکت‌های فناوری در سیلیکون ولی در ارائه تریبون به رهبران تروریست است تا برای اهداف خود به تبلیغ و جذب نیرو بپردازند.»

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More