شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
برخی محصولات گوگل برای سازندگان سخت‌افزار پولی می‌شوند

گوگل جریمه اتحادیه اروپا را با مشتریان اندروید حساب می‌کند

 

بدنبال اینکه اتحادیه اروپا گوگل را به‌خاطر نقض قوانین رقابتی پنج میلیارد دلار جریمه کرد، این شرکت برنامه‌‌ریزی کرده است تا برخی محصولات اندروید در اروپا، برای سازندگان سخت‌افزارهایی مثل تلفن همراه یا تبلت، پولی شوند.

گوگل توسط اتحادیه اروپا متهم شده بود که اپلیکیشن‌های تولیدی خودش را مقدم بر دیگر اپ‌ها قرار داده و به‌ این‌شکل مانع از رقابتی آزاد در فضای اندروید شده است که به‌همین دلیل با جریمه‌ای رکوردشکن روبه‌رو شد.

گوگل محصولات خود را تاکنون بیشتر رایگان عرضه کرده است و درآمد اصلی خود را از جستجوهای اینترنتی، فروش آگهی و جمع‌آوری داده‌های مشتریان و فروش آن کسب کرده بود.

حالا تولیدکنندگان سخت‌افزار در اروپا اگر بخواهند اپ‌های گوگل و پلی استور گوگل را در دستگاه‌های خود نصب کنند، بایدحق مجوز به این شرکت را پرداخت کنند یا اینکه انتخاب کنند مجوز استفاده از کروم و جستجوی گوگل را جداگانه پرداخت کنند.

برپایه تغییرات تازه، اندروید و پروژه «منبع آزاد» اندروید رایگان باقی خواهند ماند.

این درحالیست که پلی‌استور گوگل (که اپ‌های اندورید را عرضه می‌کند) و اپلیکیشن‌های گوگل (شامل: جی‌میل، نقشه گوگل و یوتیوب) در یک بسته یا جداگانه به تولیدکنندگان سخت‌افزار فروخته می‌شود.

بروزر کروم را هم می‌توان رایگان به این بسته اضافه کرد، هرچند الزامی برای آن قید نشده است.

قیمت‌گذاری‌های گوگل هنوز مشخص نشده‌اند البته این مشخص است که قیمت این محصولات بر تولیدات پیش‌ رو شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان اروپایی افزوده خواهد شد.

سه گزینه برای تولیدکنندگان موجود خواهد بود، اول محصولات گوگل را در سخت‌افزارهایشان قرار ندهند یا اینکه همه این محصولات را داشته باشند و گزینه سوم این است که فقط جست‌وجوی گوگل و بروزر کروم را استفاده کنند که در اینصورت رایگان باقی خواهد ماند.

بدین‌شکل، در آینده‌ای نزدیک در اروپا محصولاتی که از اندروید استفاده می‌کنند، می‌توانند با نسخه معمولی و نسخه حاوی محصولات گوگل عرضه شوند و دو قیمت مختلف داشته باشند.

 

 

خبرنگار ایران اینترنشنال
تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More