شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

آزادی مهدی جهانگیری با وثیقه/ وکیلش تکذیب کرد

 

مهدی جهانگیری با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

به گزارش ایسنا، مهدی جهانگیری نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران مدتی پیش در کرمان بازداشت شد و پس از آن به تهران منتقل شد.

مهدی جهانگیری 14 مهر ماه سال جاری در کرمان بازداشت شد و 13 آذر ماه برای ادامه رسیدگی ها از کرمان به تهران منتقل شد.

در همین حال خبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه از آزادی تحت الحفظ مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور خبر داد.

در همین حال این منبع آگاه با تایید خبر آزادی تحت‌الحفظ مهدی جهانگیری گفت: امروز از برخی محدودیت‌های جهانگیری کاسته شده است.

مهدی جهانگیری روز جمعه ۱۴ مهر از سوی نهادهای امنیتی به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شد.

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بود و در مهرماه ۹۵ از او به عنوان کارآفرین برتر در صنعت گردشگری تقدیر شده است. در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، برخی اصول‌گرایان برادر اسحاق جهانگیری را به «لابی‌گری» و «اشرافی‌گری» متهم کردند.

وب‌سایت الف در سال ۹۰ گزارشی درباره «برخی رانت‌های گروه مالی گردشگری» در دولت محمود احمدی‌نژاد منتشر کرده بود. وب‌سایت الف در گزارش خود آورده بود: «شركت سرمايه‌گذاری ميراث فرهنگی و گردشگری ايران، مشهور به «سمگا» كه در هفتم تيرماه ۱۳۸۸ با سرمايه ۲۰ ميليارد تومان به ثبت رسيده و تأسيس شده است، ظرف مدتی كوتاه توانسته ۶ شركت اقماری بزرگ تأسيس كند. يكی از این شركت‌های اقماری، بانك جديدالتأسيس «گردشگری» است كه از بدو تأسیس، سرمايه آن از ۲۰۰ ميليارد به ۶۰۰ ميليارد تومان افزايش پيدا كرده‌است.»

این منبع آگاه نزدیک به جهانگیری همچنین با تایید خبر آزادی مهدی جهانگیری گفته که آقای جهانگیری از چندی پیش برای رسیدگی به پرونده‌اش به تهران منتقل شد.

او افزود: مهدی جهانگیری حدود ۴ روز پیش تحت‌الحفظ برای پیگیری کارهای اقتصادی خود آزاد و در این مدت نیز با برخی از اقوام خود دیدار داشته است.

این منبع آگاه تاکید کرد: امروز از برخی محدودیت‌های مهدی جهانگیری کاسته شده است.

در همین حال وکیل مدافع وی، این خبر را تکذیب کرد.

محمود ایثاری در گفت‌وگو با ایسنا، اخبار منتشر شده درباره آزادی موکلش (مهدی جهانگیری) را تکذیب کرد و افزود: پرونده موکلم همچنان در مرحله تحقیقات است.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More