شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

ارجاع پرونده مداحان به دادسرای فرهنگ و رسانه

 

غلامحسین اسماعیلى، ریس دادگستری استان تهران، روز سه‌شنبه ۷ شهریور، اعلام کرد که «پرونده مداحان به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع و تا زمانی که موضوع بررسی نشود نمی‌توان درباره جزئیات آن اطلاع‌رسانی کرد.»
به گزارش ایلنا، غلامحسین اسماعیلى از ارائه جزییات بیشتر درخصوص این پرونده خودداری کرد و گفت: «تا زمانی که موضوعى به اثبات نرسیده نمى‌توانیم ریز اتهامات را اعلام کنیم.»

روز سه شنبه ۱۰مردادماه، نیز یک مقام مسئول در دادسرای ویژه روحانیت به خبرگزاری فارس گفته بود: «پرونده دو مداح دستگیر شده از دادسرای ویژه روحانیت به دادسرای عمومی رفته و درحال رسیدگی است.»
خبر بازداشت سه مداح مشهور تهران برای اولین بار در برخی کانال‌های تلگرامی منتشرشد و بعد از آن روزنامه اعتماد ۳۱ تیرماه گزارشی درباره‌ی آن منتشر کرد. گرچه این روزنامه به نام‌ آنها اشاره نکرد، اما کانال‌های تلگرامی اعلام کرده بودند که رضا هلالی، روح‌الله بهمنی و محمدحسین حدادیان، سه مداح مشهور، به دلیل «ارتباط با یک زن» که کارمند سفارت فرانسه در تهران بوده، و «جاسوسی» بازداشت شده‌اند.  برخی کانال‌های تلگرامی نیز دلیل بازداشت این سه مداح را جاسوسی برای اسراییل اعلام کردند. اتهامی که یک نماینده مجلس نیز آن را تایید کرد. غلامعلی جعفرزاده ايمن‌آبادی، نماينده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در توييتر و اينستاگرام خود  نوشت: «مداحان حامي رقيب انتخابات به جرم جاسوسی براي اسراييل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان!، آنوقت وزیر امور خارجه با غیرت و متدین و وطن پرست ایران در رسانه میلی، آمریکایی نامیده می شود!»

با این حال وبسایت «آمدنیوز»، به نقل از یک منبع آگاه در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، اتهام این مداحان را ارتباط با سازمان امنیت‌ملی فرانسه عنوان کرد.

 

آمدنیوز «احد قدمی» را نیز از جمله مداحان بازداشت شده برشمرده بود که به همراه  روح‌الله بهمنی- داماد پروین احمدی‌نژاد- و عبدالرضا هلالی در روزهای ۱۹ و۱۸ تیرماه بازداشت شده‌اند. این وبسایت در گزارش خود آورده بود که این افراد سه بار توسط وزارت اطلاعات احضار شده‌اند و هر بار نیز در خانه‌های امن این وزارت‌خانه تحت بازجویی بوده‌اند.

 

 

اقدامات برخی مداحان در سالهای گذشته خبرساز بوده. بیش از ۱۰ سال پیش فیلمی از رضا هلالی منتشر شد که او را در حال قلیان کشیدن در کنار یک زن بدون حجاب نشان می‌داد. زنی که رضا هلالی گفت همسرش بوده است. سال ۹۲ نیز محمود کریمی، از مداحان مورد اعتماد رهبرجمهوری اسلامی در اتوبان شهید بابایی تهران با سرنشینان یک خودرو درگیر شد و اقدام به تیراندازی هوایی کرد و سپس لاستیک خودرو را هدف گلوله قرار داد. اقدامی که قوه قضاییه آن‌را به راننده محمود کریمی نسبت داد.

طی سالهای گذشته برخی مداخان نیز از جمله منصور ارضی و سعید حدادیان الفاظ رکیک و تندی علیه مقام‌ها  و چهره‌های سیاسی بکار بردند. منصور ارضی در سال ۹۲ در دعای عرفه، اکبر هاشمی‌رفسنجانی را پیر و کفتار خطاب و برای او آرزوی مرگ کرد.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More