شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

رهبر ایران  اعتراضات اخیر علیه حجاب اجباری را حقیر و کوچک شمرد

 

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، همزمان با روز جهانی زن، نسبت به حرکت‌های اعتراضی اخیر زنان ایرانی علیه حجاب اجباری واکنش نشان داده و آن را حرکتی «حقیر و کوچک» شمرده است.

رهبر جمهوری اسلامی،‌ روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفند (۸ مارس)،‌ ضمن بیان این‌که «آن‌همه هزینه، فکر و تبلیغات کردند که در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و در گوشه‌وکنار روسری از سر بردارند و همه تلاش‌هایشان در این نتیجه کوچک و حقیر خلاصه شد»، تاکید کرد: «آن‌چه بنده را حساس می‌کند، طرح مساله «حجاب اجباری» از دهان برخی خواص است».

خامنه‌ای هم‌چنین با انتقاد از حامیان حرکت اعتراضی علیه حجاب اجباری گفت: «این عده که در میان آن‌ها روزنامه‌نگار، روشنفکرنما و آخوند معمّم هم وجود دارد، همان خطی را دنبال می‌کنند که دشمن نتوانسته با آن‌همه هزینه در کشور به نتیجه برساند».

رهبر ایران، «ملزم بودن مردان به پوشیدن لباس کامل و تشویق زنان به برهنگی هر چه بیشتر در مجالس رسمی غرب را نمونه‌ای از سوق دادن زن غربی به ولنگاری و بی‌بندوباری برشمرده» و گفته است: «امروز زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری مقابل مردان و وسیله هیجان جنسی است».

رهبر جمهوری اسلامی همچنین «عدالت جنسیتی» را طرح مسا‌له‌ای از سوی غربی‌ها ذکر کرده و آن را «ظاهری و مساله‌ای خالی از واقعیت»، دانسته است.

خامنه‌ای همچنین تاکید کرد: «نظام اسلامی با فردی که در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، کاری ندارد، اما کاری که در خیابان و در ملأ عام انجام می‌شود، در واقع کار و تعلیم عمومی است و برای نظام برآمده از اسلام، تکلیف ایجاد می‌کند».

رهبر ایران همچنین، ضمن بیان اینکه، « حجاب مانع آزار جنسی می‌شود»، گفت: «این استدلال که هر کس در نوع پوشش انتخاب خود را داشته باشد غلط است، چرا که این حرف را درباره همه گناهان اجتماعی می‌توان گفت؛ مثل آن‌که بگویند فروش مشروبات الکلی آزاد شود و هر کس خواست بخورد یا نخورد؛ آیا این حرف درست است؟»

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More