شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

صدور کیفرخواست برای دو تبعه ایرانی از سوی آمریکا

 

وزارت دادگستری آمریکا از صدور کیفرخواست برای دو تبعه ایرانی، به اتهام سرقت اطلاعات و نقض قوانین تحریم‌های در ایالت «ورمونت»  آمریکا خبر داد.
محمد رضا رضاخواه ۳۹ ساله و سعید آجیلی۳۵ ساله، به جرم هک کردن شرکت‌های نرم‌افزاری، سرقت و تغییر برند کالاها و فروش آن‌ها به دولت ایران و نهادهای نظامی و آموزشی این کشور، طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، تحت تعقیب قرار گرفتند.
در این کیفرخواست آمده: این توطئه در سال ۲۰۰۷ طراحی شده  و در این طرح رضاخواه اقدام به هک و سرقت نرم‌افزار از شرکت‌های آمریکایی کرده و آجیلی، برای این محصولات بازاریابی کرده و آنها را به فروش رسانده است.  
دولت آمریکا همچنین گفته که آجیلی با آگاهی از این‌ که فروش این کالاها ناقض قوانین تحریمی آمریکا علیه ایران است، اقدام به این عمل کرد.
در این کیفرخواست همچنین بیان شده، در سال ۲۰۱۲ رضاخواه یک شرکت مشاوره مهندسی به نام «Arrow Tech Associates » را که تولید کننده محصولاتی برای طراحی گلوله و خمپاره‌های هدایت‌شونده به وسیله GPS و تحلیل‌های آیرودینامیک می باشد، هک کرده است.
دولت آمریکا تاکید دارد که این نرم‌افزار جز «اقلام دفاعی» متعلق به آمریکا محسوب می‌شود و به همین دلیل، صادرات آن بدون مجوز وزارت خارجه آمریکا نقض قانون محسوب می‌شود.
همچنین دیگر فرد متهم شده در این پرونده «نیما گلستانه»،  یکی از هفت تبعه تبرئه شده ایرانی است که در جریان مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا مبادله شده بود.
او پس از دستگیری در ترکیه در سال ۲۰۱۳، سال گذشته به آمریکا مسترد شد.
گلستانه به جرائم مرتبط با این موضوع اقرار کرده است.
تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More