شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

پیلار فرزند دالی نیست

 

نتیجه آزمایش دی-ان-ای انجام شده بر روی بازمانده‌های جسد سالوادور دالی ثابت کرد که  ادعای خانم پیلار آبل مارتینز مبنی بر این که دختر این هنرمند است مورد قبول نیست.

به گزارش اسوشیتدپرس «بنیاد گالا-سالوادوردالی» که حافظ میراث مادی و معنوی دالی است، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور، طی بیانیه‌ای اعلام کرد، دادگاه مادرید که دستور انجام آزمایش دی-ان-ای را صادر کرده بود با دریافت نتیجه این آزمایش، هرگونه ارتباط بیولوژیک و ژنتیک میان این هنرمند و خانم پیلار آبل مارتینز را به صورت قطعی رد کرده است.

خانم آبل، پس از حدود ۱۰ سال پیگیری مبنی بر این که او فرزند سالوادور دالی هنرمند مشهور اسپانیایی است، توانست دادگاه را برای انجام آزمایش دی-ان-ای به صدور حکم نبش قبر این هنرمند متقاعد کند.

خانم آبل ، که ۶۱ سال سن دارد، دریکی از شبکه‌های تلویزیون محلی در شمال اسپانیا به عنوان فال‌گیر(تاروت خوان) فعالیت می‌کند.

خانم آبل مدعی شده بود که مادرش که به عنوان خدمتکار در منزل دالی کار می‌کرده با این هنرمند رابطه داشته و او نتیجه این رابطه است و به همین دلیل او مدعی بخشی از اموال و دارایی‌های این هنرمند شده بود.

بنیاد گالا گفت که از رد شدن ادعای این شخص در دادگاه بسیار خوشحال است.

وکلای خانم آبل تا به حال در ارتباط با این موضوع سخنی نگفته و به تلفن‌های خود نیز جواب نمی‌دهند.

سخنگوی قوه قضاییه‌ی اسپانیا به آسوشیتدپرس گفت که دادگاه نتیجه آزمایش انجام شده را به صورت علنی منتشر نکرده ولی این نتایج به طرفین این ادعا اعلام شده است.

این سخنگو براساس قوانین دادگاه، از ذکر نام خود خودداری و درخواست کرده تا نامش فاش نشود.

ادعای خانم آبل به صدور حکم نبش قبر دالی برای نمونه برداری ژنتیک منجر شد .

متخصصان در شامگاه پنج‌شنبه ۲۹ تیرماه سال جاری از بقایای جسد دالی، بخش‌هایی از جمله مو، ناخن‌ها و دو تکه استخوان بزرگ را برای انجام آزمایش دی-ان-ای نمونه برداری کردند.

بنیاد گالا که به نمایندگی از دولت اسپانیا مسئول حراست از اموال دالی است، در زمان نبش قبر این هنرمند اعلام کرد که باقیمانده‌های جسد دالی (به انضمام سبیل معروف این هنرمند) پس از گذشت سه دهه به خوبی باقی مانده است.

بنیاد گالا نمونه‌های برداشته شده از جسد دالی را به تابوت او که در موزه دالی در شهر «فیگِرس» در شمال شرقی اسپانیا که زادگاه دالی نیز هست بازمی‌گرداند.

دالی در سال ۱۹۸۹ در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

 

تازه چه خبر؟
گزارش‌های رسانه‌ای از مرگ شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ خبر می‌دهند. منابع نزدیک به خانواده شاهین ناصری در گفت‌وگو با...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More