شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

میمندی: داورزنی مسئول حواشی ورزش ایران است

 

در روزهای گذشته خبر اختلاف باشگاه پرسپولیس تهران با اسپانسر خود، اپراتور ۳۰۹۰ در خبرگزارهای ایران بازتاب داده شد که این مساله شایعه استعفای چندین باره علی‌اکبر طاهری سرپرست سرخپوشان را به همراه داشت. دراین میان مردی که در پشت پرده، رابطه بسیار نزدیکی با مدیرعامل سامانه ۳۰۹۰ دارد کسی نیست جز محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و به نوعی مرد همه کاره وزارت ورزش که این روزها در متن این حاشیه قرارگرفته است.این روزها ورزش ایران به‌خصوص در حوزه فوتبال با مسائل و مشکلات زیادی روبه‌رو است که باعث شده حواشی بر متن وزات ورزش و جوانان غلبه کند.

در روزهای گذشته خبر استعفای علی اکبر طاهری از سرپرستی باشگاه پرسپولیس توسط وزارت ورزش تکذیب شد و این وزارتخانه اعلام کرد که طاهری در سمتش باقی خواهد ماند و سیاست وزارت ورزش و جوانان حفظ سرپرست سرخپوشان  است، اما در این میان باید گفت پشت پرده استعفای طاهری حمایت داورزنی از اسپانسر پرسپولیس است که درحقیقت باید گفت این روزها داورزنی است که سیاست های وزات ورزش و جوانان را اعلام می‌کند. به همین منظور و برای آگاهی بیشتر از نقش آفرینی محمدرضا داورزنی در اتفاقات این روزهای وزارت ورزش و جوانان، بخش ورزشی وبسایت ایران اینترنشنال با داود میمندی از مدیران قدیمی فدراسیون تکواندو و از دوستان نزدیک محمدرضا داورزنی ساکن در آرنهایم هلند گفت‌وگویی اختصاصی داشته است.

این کارشناس ورزش درپاسخ به سوالی درباره سوابق داورزنی در ورزش ایران گفت: داورزنی پس از پیروزی انقلاب فعالیتش را در تربیت بدنی سپاه آغاز کرد ومن نیز سال‌ها با او دراین تربیت بدنی همکار بودم و در طول این سی و پنج سال، وی نشان داده که مدیری حرفه‌ای است و با ارتباطات خوبی که دارد پله‌های ترقی را به سرعت طی کرد و ابتدا به عنوان رئیس تربیت بدنی استان خراسان منصوب شد.وی سپس به سمت رئیس فدراسیون سوارکاری منصوب و در این فدراسیون به فعالیت مشغول شد. داورزنی در زمان ریاست محسن مهرعلیزاده در سازمان تربیت بدنی وقت رئیس فدراسیون چوگان شد و هم‌زمان مدیرعاملی باشگاه  نظامی صنام را برعهده داشت.او پس از برکناری یزدانی خرم از سمت ریاست فدراسیون والیبال با حکم محمدعلی آبادی جانشین وی شد و تا هم اکنون این پست را نیز دراختیار دارد و همزمان درپست معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان هم حضور دارد که به مرد شماره دو این وزارت‌خانه تبدیل شده است.

میمندی درخصوص رابطه نزدیک داورزنی با اپراتور ۳۰۹۰ ، اسپانسر باشگاه‌های پرسپولیس،استقلال و تراکتورسازی خاطرنشان کرد: وی زمانی که در فدراسیون والیبال حضور داشت با شیرازی مدیرعامل شرکت نگاه پردازان امین سیما کیش ارتباط بسیار نزدیکی برقرار کرد و این شرکت در فدراسیون والیبال نیز نقش اسپانسر را بازی می‌کرد تا اینکه سامانه ۳۰۹۰ مسئول اسپانسرینگ دو باشگاه سرخابی پایتخت را نیز برعهده گرفت و به خاطر ارتباط نزدیک داورزنی و شیرازی و با ورود رئیس فدراسیون والیبال به پست معاونت ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان این رابطه نزدیک جایگاه محکم‌تری پیدا کرد و داورزنی پشتیبان شماره یک سامانه ۳۰۹۰ شد.

عضو اسبق هیات رئیسه فدراسیون تکواندو در ادامه تصریح کرد:شیرازی مدیرعامل سامانه ۳۰۹۰ فعالیت واسطه‌گری دارد و باشگاه پرسپولیس و معاونت اقتصادی این  باشگاه به راحتی می توانند نیازهای اقتصادی خود را حل کنند و احتیاجی به این واسطه ندارند و باید به داورزنی توصیه کرد که خود را درگیر این شرکت واسطه‌ای نکند در جایی‌که با این اتفاق خود را درمقابل انبوهی از هواداران پرسپولیس قرار خواهد داد.

این کارشناس تکواندو با انتقاد شدید از محمدرضا داورزنی به علت حمایت بیش از حد از سیدمحمدپولادگر رئیس فدراسیون تکواندو اظهارداشت:زمانی که داورزنی به سمت معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان منصوب شد به صورت تلفنی با او صحبت کرده و مسائل و اتفاقات تلخی که  دراین چند سال اخیر در تکواندو ایران رخ داده را بازگو کردم و داورزنی درپاسخ قول داد که به حاشیه‌های پررنگ فدراسیون تکواندو و مدیریت ضعیف رئیس این فدراسیون رسیدگی کند، اما دریک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای به منتقدان فدراسیون تکواندو تاخت و از پولادگر حمایت کرد. دلیل این حمایت هم این است که پسر داورزنی چند سالی است که یکی از سالن‌های فدراسیون تکواندو را بدون شرکت در هیچ مناقصه‌ای اجاره کرده و به کارهای اقتصادی خود در آن مشغول است و همین ارتباط تنگاتنگ پسر داورزنی با پولادگر باعث شده که او به مسائل و مشکلات فدراسیون تکواندو ورود نکرده و به حمایت از رئیس پرحاشیه این فدراسیون بپردازد که این هم یکی از مسائل مبهمی است که در رده‌های بالای ورزش ایران اتفاق می افتد.

داود میمندی درباره شایعات پیرامون حضور داورزنی در میان کاندیداهای پست وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم تصریح کرد:با اطلاعاتی دقیقی که من دارم آقای داورزنی شانسی برای حضور در دولت دوازدهم و در پست وزارت ورزش ندارد و با قولی که آقای روحانی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به مردم داد احتمال حضور خانم فریده شجاعی در سمت وزیر ورزش بسیار زیاد است. دراین میان محسن مهرعلیزاده نیز دارای شانس است و درنهایت مسعود سلطانی‌فر وزیر فعلی ورزش و جوانان هم در میان نفرات مورد نظر رئیس جمهور برای این پست حضور دارد، اما براساس اطلاعات رسیده شانس خانم فریده شجاعی به عنوان وزیر ورزش و جوانان دردولت آینده بیشتر از مهرعلیزاده و سلطانی فر است.

وی درپایان درباره آینده حضور داورزنی در وزارت ورزش و جوانان گفت: درروزهای پایانی سال ۹۵در تماسی که با وی داشتم به او توصیه کردم که در فدراسیون والیبال باقی بماند و سمت معاونت وزیر ورزش را نپذیرد، اما داورزنی که به سلطانی‌فر قول همکاری داده بود این توصیه من را قبول نکرد. به هر حال حضور در پست معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش با حاشیه‌های زیادی همراه است که این روزها مساله سامانه ۳۰۹۰ و حضور پررنگ داورزنی در این واسطه‌گری بسیار مشهود است و درحال حاضر هواداران پرسپولیس او را مسئول حاشیه‌های این تیم در فصل نقل و انتقالات می دانند و در نهایت این حواشی می‌تواند آینده ورزشی این مدیر باسابقه را به شدت به مخاطره بیندازد و او را ناخواسته وارد بحران پیچیده‌ای کند که خلاصی یافتن از آن کار بسیار سختی است.

 

تازه چه خبر؟
بنا بر اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در زندان تهران بزرگ جان باخته است. منابع نزدیک به خانواده شاهین...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More