شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

استاندار خوزستان: مخلوط شدن آب و فاضلاب مربوط به نقاط انشعاب‌های غیر مجاز است

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اعلام کرد موضوع مخلوط شدن آب آشامیدنی و فاضلاب «بیش از آنچه که واقعیت دارد، برجسته شده است».

غلامرضا شریعتی در عین حال گفت این موضوع «در مناطق حاشیه شهر که خط لوله غیرمجاز و طولانی روکار دارند» رخ می‌دهد.

استاندار خوزستان دوم مرداد مخلوط شدن آب آشامیدنی و فاضلاب را تکذیب کرده بود.

رییس مرکز بهداشت خوزستان ۳۱ تیر گفته بود در بسیاری از مناطق این استان، به ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهر و روستایی، «فاضلاب به لوله‌های آب می‌زند و لوله‌ها در شبکه فاضلاب غرق آب شده‌اند».

او اعلام کرده بود بارها مراکز بهداشت شرق و غرب اهواز در اینباره «اعلام جرم کرده‌اند» و این موضوع بارها در شورای سلامت استان مطرح کرده‌ایم.

علوی یکی از دلایل این موضوع را شکستگی لوله‌های آب ذکر کرده بود. او همچنین گفته بود: «اکثر منازل پمپ دارند و قطعی برق موجب خاموشی پمپ‌ها و افت فشار آب می‌شود که در نتیجه فاضلاب اطراف لوله‌ها به درون آن کشیده می‌شود».

 با این حال استاندار و مقامات شرکت آب و فاضلاب دلیل این موضوع را انشعاب غیر مجاز آب ذکر کرده‌اند.

استاندار خوزستان در عین حال گفت سیستم خطوط لوله در خوزستان فرسوده است.

شریعتی درباره وجود گل و لای در آب آشامیدنی نیز گفت: «در شهرهایی که از آب رودخانه‌ها استفاده می‌شود، کدورت آب بیشتر و طعم آب نیز نسبت به آب‌های زیرزمینی متفاوت است».

او اعلام کرد که وضعیت آب شهرهای خوزستان در چند سال اخیر بهتر شده و با افتتاح دو طرح مخزن شماره ۲ در ام‌الدبس افتتاح و خط لوله ۲ اهواز شرایط آب اهواز، آبادان و خرمشهر بهتر خواهد شد.

مشکلات در آب شهرهای استان خوزستان از ۲۰ سال پیش اعتراض‌هایی را به دنبال داشته و بارها باعث تجمع و اعتراض شده است. در سال ۷۹ نیز در اعتراضات به وضعیت آب در آبادان سه نفر کشته و چند نفر زخمی شدند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More