شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اسماعیل بخشی:‌ دیگر معنای آزادی را نمی‌فهمم

 

اسماعیل بخشی، عضو سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، روز یکشنبه دوم دی‌ماه با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود از حضورش در محل کار خبر داد.

او در توضیحات این عکس نوشت: «امروز که پس از گذشت چهل روز در محل کارم حاضر شده‌ام با اینکه دیگر معنای آزادی را دیگر نه می‌فهمم، نه درک می‌کنم، اندکی احساس آزادی کردم.»

 

 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

تقدیرنامه : مردم ایرانم درود اسماعیل چگونه می‌تواند محبت سرشارتان را فراموش کند چگونه می‌تواند در یادتان نباشد هنگامی که شما در سخت‌ترین لحظات زندگی ام به یادم بودید و مهرتان را بر من و خانواده ام باراندید، در روزهای گذشته در شرایطی بودم که نه قلم یاری می‌کرد و نه ذهن و جانم، حتی واژه ها هم بامن بیگانه شده بودند اما دیگر تاب این بار سنگین را ندارم، پس می‌کوشم با روح پریشانم، لکنت زبانم و قلم لرزانم، در ثنای قطره ای از مهرتان چیزی بنگارم. ابتدا یاد میکنم از کارگران رنجدیده و با وفای هفت تپه و خانواده ی بزرگوارشان که تا روز آخر در کنار خانواده ام بودند و امروز که پس از گذشت چهل روز در محل کارم حاضر شده ام با اینکه دیگر معنای آزادی را دیگر نه میفهمم نه درک میکنم اندکی احساس آزادی کردم، ای آزاد دلان یاد میکنم از تمام هم طبقه ای های کارگرم و از تمام تشکلات و سندیکاهای کارگری کشورم که حامی برادر کوچکشان بودند یاد میکنم از معلمان عزیزم، جامعه ی پزشکان و پرستاران مهربانم، بازاریان و تمام اصناف و انجمن هایی که مهروزانه برایم مهرورزیدند یاد میکنم از هنرمندان و نویسندگان و شاعران خوش فکر و خوش ذوق کشورم و بسیار خاص و خیلی ویژه یاد میکنم از دانشجویان عزیزم، دانشجویان نازنینم، شاپرکان زیبایِ میهنم، فرزندان رعنایِ سرزمینم دوستتان دارم و در آخر در جواب همه ی عزیزانم که در ایام بازداشت شعارِ « من هم اسماعیل بخشی هستم» را یا گفتند یا نوشتند تا هم مرا حامی باشند و هم خانواده ی غمگینم را دل آرام، پاسختان میدهم : « من هم فدایی شما هستم» . . پ ن : عکس اول مربوط به امروزست که در محل کار حاضر شدم و عکس دوم مربوط به روز اول آزادی ام و نهالم است

A post shared by کاچوپان (@smaeil.bakhshi‏) on

 

 

این فعال کارگری در این یادداشت از کارگران هفت‌تپه، پرستاران، معلمان، پزشکان و پرستاران، بازاریان، تشکل‌ها و سندیکاهای کارگری  و همین‌طور دانشجویان برای حمایت از او و خانواده‌اش قدردانی کرد.

بخشی در انتهای این یادداشت گفت: «در جواب همه عزیزانم که در ایام بازداشت شعار «من هم اسماعیل بخشی هستم» را یا گفتند یا نوشتند تا هم مرا حامی باشند و هم خانواده غمگینم را دل‌آرام، پاسختان می‌دهم: من هم فدایی شما هستم.»

بخشی روز ۲۱ آذرماه با قرار وثیقه آزاد شد. فرزانه زیلابی، وکیل این فعال کارگری مبلغ وثیقه او را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته زیلابی، عناوین اتهامی بخشی «اخلال در نظم عموم»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «تشکیل گروه برای بر هم زدن امنیت ملی» عنوان شده است که پرونده دو فرقه از این اتهام‌ها در دادسرای انقلاب شوش و دیگری در دادسرای انقلاب اهواز مطرح است.

اسماعیل بخشی همراه با تعدادی دیگر از کارگران نیشکر هفت‌تپه در روز ۲۷ آبان‌ماه گذشته بازداشت شده بود.

طی روزهای گذشته توییت‌های زیادی در مورد شکنجه‌هایی که بخشی در زندان تحمل کرده از جمله شکسته شدن دنده‌هایش یا خوراندن داروی توهم‌زا به او و ضربه زدن به بیضه‌هایش منتشر شده است.

پیش‌تر، برخی مقام‌های ایران از جمله غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، خبرها در مورد شکنجه بخشی را در زندان تکذیب کرده بودند. این فعال کارگری هنوز در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More