شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

اعتراض خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی مقابل ایکائو: جمهوری اسلامی به هر جنایتی تواناست

حامد اسماعیلیون، در تجمع اعتراضی خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی مقابل سازمان ایکائو در مونترال، گفت:این سازمان‌ها و این دولت‌ها، جمهوری اسلامی را چون ما نمی‌شناسند، ما که یوغ این ستمگر را ۴۲ سال به گرده کشیده‌ایم، می‌دانیم آنها به هر جنایتی توانا هستند و برای حفظ حکومت‌شان به هر جنایتی دست می‌زنند.

خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی روز چهارشنبه در شهر مونترال کانادا پس از راهپیمایی از ورودی دانشگاه مک‌گیل در مقابل ساختمان ایکائو، هوانوردی بین‌المللی غیرنظامی، به سکوت این سازمان در محکوم نکردن سرنگونی این هواپیمای مسافربری اعتراض کردند.

خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ که بامداد چهارشنبه ۱۶ دی ماه سال۹۸ با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران کشته شدند، گفتند که این تجمع را در اعتراض به سکوت و «به بی‌عملی و عملکرد بسیار منفی سازمان جهانی هوانوردی غیرنظامی، ایکائو» برگزار کرده‌اند و سازمان‌های جهانی و دولت‌های درگیر باید به این جنایت واکنش نشان دهند.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ طی سخنانی درباره سکوت ایکائو و عدم قاطعیت دولت‌ها در برابر کشته شدن ۱۷۶ سرنشین این هواپیمای مسافربری با موشک‌های سپاه پاسداران قرار گرفتند، گفت: «ما ایرانی‌ها کانادایی‌ها با خود چه می‌گوییم.می‌گوییم این سازمان‌ها، این دولت‌ها، حکومت جمهوری اسلامی را چون ما نمی‌شناسند، بله درست است هیچ‌کس که یوغ این ستمگر را ۴۲ سال به گرده کشیده اسن آن حکومت نمی‌شناسد، ماییم که می‌دانیم آنها به هر جنایتی توانا هستند.»

سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس۷۵۲  تاکید کرد: «ماییم که می‌دانیم آنها [جمهوری اسلامی] در زندان‌ها دادگاهی سه دقیقه‌ای برگزار و اعدام می‌کنند. ماییم که می‌دانیم بچه‌های دوازده، سیزده ساله را به جنگ می‌فرستند، جوانان را در خیابان‌ها به رگبار می‌بندند، حقوق کارگر و معلم را پرداخت نمی‌کنند، اعتصاب و اعتراض را در نطفه می‌خشکانند.»

اسماعیلیون افزود: «این ماییم که می‌دانیم آنها [جمهوری اسلامی] در خارج از ایران هم به هر تهدید و تروری دست می‌زنند. ماییم که می‌دانیم آنها، آن سرداران فاسد و روحانیان جنایتکار برای حفظ حکومت‌شان به هر جنایتی دست می‌زنند. آنها برای حفظ حکومت خود حتی به مسافران یک هواپیمای مسافربری هم رحم نمی‌کنند.»

سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ گفت که «مقام‌های جمهوری اسلامی بعد از اقدام به جنایت، پشت قوانین بین‌المللی همین سازمان‌ها پنهان می‌شوند، این قوانین را به سخره می‌گیرند و از ناتوانی و ترس این سازمان‌ها بیشترین بهره را می‌برند.»

او تاکید کرد که حکومت جمهوری اسلامی «آدم‌ربایی و شر، حکومت ابتذال و شرارت به هیچ‌کس رحم نمی‌کند و ساختن قصه اختلاف تنظیم ۱۰۵ درجه‌ای برای حکومتی که به هیچ یک از فرزندان سرزمینش رحم ندارد، دشوار نیست.»

سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز پی‌اس۷۵۲ با طرح این سوال که«ایکائو به چه می‌اندیشد، آیا فکر می‌کند که در ایران قانون حاکم است، یا وجدان اخلاقی، یا مناسبات دقیق هوانوردی، یا صلاحیت علمی و تحلیل فنی»، گفت: «آنجا ایدئولوژی حاکم است، آنجا تروریسم حاکم است، کشتن حق انسان‌ها، نادیده گرفتن ساده‌ترین حقوق انسانی و ظلم، و نادیده گرفتن حق حیات و نادیده گرفتن زندگی بچه‌ها و نوجوانانی که در پرواز پی‌اس۷۵۲ با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران کشته شدند.»

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More