شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه

رسول نوری‌نسب، رییس اداره گاز ماکو در آذربایجان‌غربی از انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران در نزدیکی مرز زمینی بازرگان و در داخل خاک ترکیه خبر داد.

‌رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که انفجار خط لوله گاز ایران به این کشور، ساعت شش صبح در منطقه دغوبایزید در استان آغری ترکیه و همجوار با مرز بازرگان رخ داده و پس از انفجار ارتفاع شعله‌های آتش به ۴۰ متر رسیده است.

رییس اداره گاز ماکو  نیز گفت که انفجار خط لوله گاز صادراتی از ایران به کشور ترکیه در نزدیکی مرز زمینی گمرک بازرگان در ساعات اولیه صبح سه‌شنبه ۱۲ فروردین رخ داد.

نوری‌نسب گفت که «در پی انفجار خط لوله گاز صادراتی، نیروهای امدادی به مرز زمینی در داخل خاک ایران اعزام شدند اما معلوم شد این انفجار در خاک ترکیه صورت گرفته است.»

رسول نوری‌نسب  در ادامه گفت: «این انفجار هیچ تاثیری در گازرسانی به مناطق مرزی و خود شهر ماکو ندارد و به هیچ عنوان قطعی گاز شهری را در پی این حادثه شاهد نخواهیم بود.»

رییس اداره گاز ماکو  همچنین گفت که مردم منطقه آزاد ماکو نباید به شایعات گوش دهند و اخبار را از مراجع و خبرگزاری های رسمی پیگیری کنند.

به گزارش رسانه‌های ترکیه شدت انفجار و ارتفاع شعله‌های آتش به حدی بود که از روستاهای اطراف قابل مشاهده بود و مردم این روستاها را وحشت زده کرد.

نیروهای آتش‌نشانی، نیروهای دفاعی و امنیتی ترکیه بلافاصله پس از انفجار در منطقه حضور یافتند و پس از بستن خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه، ماموران آتش‌نشانی  اقدامات خود برای مهار آتش‌سوزی را آغاز کردند.

مقام‌های ترکیه گفتند که در حال بررسی دلایل و چگونگی وقوع این انفجار هستند اما تاکنون دلایل وقوع انفجار نامعلوم است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More