شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

بازداشت یک تبعه چین در کاشان به اتهام انتشار تصاویر خصوصی دختران و زنان ایرانی

درپی اعتراضات کاربران ایرانی و بعد از شکایت شاکیان خصوصی، روح‌الله دهقانی، دادستان کاشان، از بازداشت یک تبعه چینی به اتهام انتشار عکس‌های خصوصی دختران و زنان ایرانی خبر داد.

بر اساس این گزارش‌ها، این مرد چینی فیلم‌هایی از معاشرت با چند دختر و زن ایرانی منتشر کرده و مدعی شده که با آن‌ها رابطه جنسی داشته است.

او همچنین نوشته بود که «با ۵۰ دلار در ایران می‌شود هر کاری کرد.»

دادستان کاشان با اشاره به انتشار تصاویر خصوصی یک تبعه چینی با دختران و زنان ایرانی در فضای مجازی، گفت که انتشار این تصاویر واکنش‌های زیادی را از طرف شهروندان ایرانی درپی داشت و در این پرونده شاکیان خصوصی هم اقدام به شکایت کرده بودند.

دهقانی افزود که به‌دنبال بازتا‌ب گسترده اقدامات این تبعیه چینی، او دوشنبه شب با شکایت شاکیان خصوص در عوارضی کاشان از سوی نیروهای انتظامی و اطلاعاتی بازداشت شد.

دادستان کاشان همزمان از انتقال این تبعه چینی به تهران خبر داد و گفت که این تبعه چینی ضمن تفهیم اتهام بازداشت و با اعمال ماده ۱۲۱ تحت‌الحفظ به تهران منتقل خواهد شد.

هفته گذشته و پس از انتشار ویدیوهایی توسط یک «شهروند چینی مقیم ایران» از معاشرت و ارتباطش با چندین دختر ایرانی و ادعای رابطه با برخی از آنها، احمد خسروی، رییس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی، از تشکیل پرونده در این باره خبر داده بود.

خسروی گفت که این پرونده به صورت مشترک «در دو پلیس تخصصی نیروی انتظامی» تشکیل شده است. او توضیح بیشتری درباره محل سکونت و مشخصات این فرد نداد. انتشار گزارش‌ها درباره این فرد در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشته است.

پیشتر گزارش شده بود که این مرد جوان چینی که طی یک سال گذشته در ایران اقامت داشته است نزدیک به ۵۰ ویدیو از فضای شخصی زندگی دختران ایرانی را که شماری از آنها زیر هجده سال بوده‌اند، بدون اجازه در یوتیوب و همچنین یک شبکه اجتماعی چینی منتشر کرده است.

شماری از دختران و زنان ایرانی در کامنت‌هایی خواهان حذف تصاویر خود شده بودند. انتشار این ویدیوها بازتاب‌های گسترده و اعتراض آمیزی در شبکه‌های اجتماعی نیز داشت.

پس از اوج گیری اعتراضات کاربران ایرانی بود که رییس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی، از تشکیل پرونده در این باره خبر داد.

سفیر چین در ایران نیز در واکنش در توییتی نوشت که سفارت چین در ایران به شهروندان چینی در ایران را یادآوری می‌کند که به نظم عمومی محلی و آداب و رسوم ایران احترام بگذارند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More