شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تجمع معترضان مقابل تئاتر شهر: از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد

گروهی از معترضان در تجمعی مقابل تئاتر شهر در تهران، شعارهایی در حمایت از اعتراض‌های خوزستان و همچنین علیه جمهوری اسلامی سردادند. 

تجمع شهروندان مقابل تئاتر شهر عصر شنبه نهم مرداد برگزار شد و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که صدها نفر در این تجمع حضور داشتند. معترضان در این تجمع شعارهایی  «‌از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد»، «‌مرگ بر جمهوری اسلامی» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

بنا بر گزارش‌ها، ماموران امنیتی با حمله به تجمع‌کنندگان، آنها را از مقابل ساختمان تئاتر شهر پراکنده کردند.

تجمع مقابل تئاتر شهر تهران، تازه‌ترین مورد از سلسله اعتراض‌هایی است که در هفته‌های گذشته در شهرهای مختلف ایران با شعارهایی مشابه علیه حکومت ادامه داشته است. 

کمتر از ۲۴ ساعت پیش از این تجمع، گروهی از مردم پس از اعلام قهرمانی پرسپولیس در لیگ فوتبال ایران با برگزاری تجمع‌هایی خیابانی و سر دادن شعارهایی علیه خامنه‌ای و شعارهای چون «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر دیکتاتور» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» به اعتراضاتی که از پانزده روز قبل در خوزستان آغاز شد، ادامه دادند.

در نسیم‌شهر استان تهران نیز نیروهای یگان ویژه با موتور به تجمع مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، هجوم بردند. مردم معترض در جریان هجوم ماموران به سر دادن شعار علیه نیروی انتظامی و شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» خطاب به نیروهای یگان ویژه، پرداختند.

در کرمانشاه نیز که طی چند روز گذشته مناطقی از آن صحنه اعتراضات بوده است، گروهی از مردم این شهر در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمدند اما پس از سردادن شعارهای اعتراضی، ماموران امنیتی و نیروهای انتظامی اقدام به برخورد با مردم کردند.

در شهر اراک هم جمعه شب در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس جمعی از مردم شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند، نیروی انتظامی به سوی مردم حمله‌ور شده و با آنها برخورد کرده است.

ماموران نیروی انتظامی در شهر قم نیز ضمن حمله به مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، به تعدادی از جوانان با شوکر حمله کردند. 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More