شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تشکیل پرونده قضایی درباره ۱۱ هزار ملک و زمین مورد ادعای بنیاد مستضعفان

پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد که درباره ۱۱ هزار ملک بنیاد اختلاف وجود دارد و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

فتاح گفت که «۱۱ هزار فقره پرونده قضایی و املاکی در قوه قضاییه داریم که انرژی بنیاد و سیستم را گرفته است.»

او توضیح بیشتری درباره این پرونده‌ها نداده است.

در مرداد ماه تلاش بنیاد مستضعفان برای تخریب خانه های ساکنان روستای ابوالفضل در اهواز خبر ساز شد.

رییس بنیاد مستضعفان همچنین گفت: «برخی املاک بنیاد را دستگاه‌های دولتی استفاده می‌کنند و نمی‌توانیم بگوییم که آنها را تخلیه کنید. هنوز هم بعد از ۴۱ سال  برخی از این قبیل املاک تعیین تکلیف نشده است.»

پیش از این سخنان پرویز فتاح درباره  «ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی و زمین ۴۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار حدادعادل و مدرسه فرهنگ» قرار گرفته است، جنجال برانگیز شده بود.

رییس بنیاد مستضعفان همچنین از برنامه این بنیاد برای ورود ۲۰ شرکت جدید به بورس خبر داد و گفت که تا پایان سال سهام تعدادی از آنان عرضه خواهد شد.

پرویز فتاح با بیان اینکه هر هفته حداکثر یک شرکت می تواند در بورس عرضه شود، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال سهام چند شرکت عرضه شود.

او گفت که این شرکت ها در سه سال متوالی سودده بوده اند و بورس آنان را تایید کرده است. فتاح به نام این شرکت ها اشاره نکرد.

به گفته فتاح، سهم بنیاد مستضعفان در اقتصاد ایران هشت دهم درصد است که پایین تر از سهم یک شرکت فولادی است.

درباره سهم بنیادهای اقتصادی زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی در اقتصاد ایران رقم های متفاوتی بیان شده است.

بهزاد نبوی، وزیر صنایع در دولت میرحسین موسوی و محسن صفایی فراهانی، قائم‌مقام وزیر اقتصاد در دولت محمد خاتمی، این رقم را بیش از ۶۰ درصد بیان کرده اند. 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More