شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تعیین مجازات برای کارمندانی که به افراد فاقد ماسک خدمات  ارائه دهند 

 

دولت ایران بخشنامه‌ای را تصویب کرده که در آن ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک، تخلف اداری محسوب می‌شود و برای آن مجازات تعیین شده است.

سازمان امور اداری و استخدامی ایران بخشنامه اعمال مجازات رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را ابلاغ کرد.

براساس این مقررات که در ستاد ملی کرونا تصویب شده و به تایید رییس‌جمهوری رسیده است، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تخلف محسوب می‌شود.

بنا بر این بخشنامه، همچنین ارائه خدمات در دستگاه‌های اداری، اجرایی و انتظامی به مراجعه‌کنندگانی که ماسک ندارند، تخلف اداری اعلام شده  برای آن مجازات تعیین شده است.

«تذکر کتبی بدون درج در پرونده»، «توبیخ کتبی با درج در پرونده»، «کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل در حقوق یک ماه»، «کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده در حقوق ۳ ماه» و  «انفصال موقت از خدمت حداکثر تا ۳ ماه» مجازات‌هایی است که برای این کارمندان تعیین شده است.

 

 

براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ایران در روز جمعه ۱۴ شهریورماه، تعداد جان‌باختگان کرونا با فوت ۱۱۸ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲ هزار و ۴۴ نفر رسید.

در این مدت همچنین ۲۰۲۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و مجموع بیماران به ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.

پیش از این مقام‌های وزارت بهداشت بارها درباره احتمال فرسوده شدن کادر درمان و جان‌باختن تعدادی بیشتری از آنان و بیماران هشدار داده‌اند.

در همین حال وزیر بهداشت در متنی در اینستاگرام خود نوشت: «بزرگان اقتصاد یادتان نرود که در این بلوا اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمت‌گزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود اقتصادی برپا نخواهد ماند.»

سعید نمکی همچنین با مقایسه بودجه بخش سلامت بریتانیا و ایران نوشت: «ما پس از حدود ۷ ماه از یک میلیارد دلار تخصیصی کمتر از ۳۰ درصد را گرفته‌ایم.»

دولت ایران با موافقت رهبر جمهوری اسلامی یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی را برای مقابله با کرونا اختصاص داده بود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More