شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

تقدیر اصلاح‌طلبان از عملکرد روحانی؛ جلایی‌پور: نارضایتی مردم در بحران کرونا کمتر شد

 

 حمیدرضا جلایی‌پور،‌ عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت،‌ در دیدار فعالان سیاسی با حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری ایران، گفت میزان نارضایتی مردم در بحران کرونا کمتر شد. 

جلایی‌پور در این دیدار که روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه برگزار شد و ویدیوهای آن به تازگی منتشر شده است، خطاب به روحانی از او در بحث مدیریت کرونا تشکر کرد و گفت: «خوشبختانه این بحران تاکنون با همدلی مردم و بدون طعم نظامی‌گری اداره شد. این کاری است که در وجدان جمعی جامعه می‌ماند.» 

او ضمن اشاره به نارضایتی مردم افزود: «خوشبختانه،‌ این نارضایتی در دوران کرونا یک مقدار کم شده و این تجربه شخصی ما نیست و در سطح ملی تلاشی که حاکمیت و دولت و ملت برای کرونا کردند یک‌ذره این نارضایتی را کم کرد.»

در این دیدار علی شکوری‌راد،‌ دبیرکل حزب اتحاد ملت،‌ نیز ضمن اشاره به اهمیت وجود سرمایه‌های اجتماعی و نمادین در جامعه گفت: «یک سرمایه نمادین مثل قاسم سلیمانی پیدا شد و چقدر برای جامعه ما افزوده ایجاد کرد. چقدر ما داریم از او بهره می‌بریم.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین ضمن انتقاد از کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس سال گذشته از روحانی خواست در جلسه شورای عالی امنیت ملی علت این موضوع را بررسی کند. 

الیاس حضرتی،‌ نماینده مجلس دهم و قائم‌مقام حزب اعتماد ملی هم عملکرد حاکمیت در مقابله با کرونا را «خوب» توصیف کرد و از روحانی و «مجموعه نظام» در این زمینه تشکر کرد. 

او افزود: «برای اولین بار بعد از چندین سال،‌ شاید ۱۰ سال یا ۲۰ سال، نظام توانست یک هماهنگی مختصر اولیه را به نمایش بگذارد.»

تاکنون بر اساس آمار رسمی که حتی برخی مقام‌های جمهوری اسلامی آن را زیر سوال برده‌اند، بیش از ۷ هزار نفر در ایران بر اثر کرونا جان باخته‌اند و وضعیت ابتلا به کرونا دستکم در برخی نقاط ایران هنوز هم افزایشی و نگران‌کننده توصیف می‌شود.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More