شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

خامنه‌ای: آمریکا و اسرائیل غلط می‌کنند که ایران را تهدید کنند

 

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز در یک سخنرانی عمومی گفت آمریکا و اسراییل «غلط می‌کنند که ملت ایران را تهدید کنند».

او با اشاره به صحبت‌های دونالد ترامپ درباره عربستان سعودی همچنین گفته، « رییس جمهور امریکا حکام سعودی را به گاو شیرده تعبیر کرده . اگر آل سعود از اهانت به خودش بدش نمی‌آید به جهنم ، اما این اهانت به مردم این کشور و سایر ملت‌های مسلمان است.»

رهبر جمهوری اسلامی امروز  یکشنبه چهارم آذر ماه، در دیدار با «مسئولان نظام،  میهمانان شرکت کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی و سفرای کشورهای اسلامی» گفت،  تهدیدهای آمریکا و اسرائیل علیه ایران «همچون گذشته تاثیری» نخواهد داشت و «قطعا با شکست» مواجه خواهد شد.

به گزارش وب‌سایت خامنه‌ای، او گفت «بیداری اسلامی و مقاومت» در منطقه باید تقویت شود، چرا که در این صورت «استکبار بار دیگر در این منطقه از بیداری اسلامی سیلی خواهد خورد».

بخشی از سخنرانی رهبر ایران به انتقاد از رفتارهای عربستان سعودی اختصاص داشت. او با اشاره به سخنان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، گفت مقام‌های آمریکایی «بنا بر طبع استکباری» خود این کشورها را «تحقیر» می‌کنند.

به گفته خامنه‌ای گرچه «برخی حکام اسلامی در دو حرکت جنایت‌آمیز در فلسطین و یمن» با آمریکا همراهی کردند، اما در نهایت «آمریکا و دنباله‌روهای آن در این قضایا شکست خواهند خورد».

رهبر جمهوری اسلامی در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به این‌که اسراییل «به‌مراتب ضعیف‌تر از قبل» شده، گفت: «رژیم صهیونیستی چندین سال پیش، بعد از ۳۳ روز، در مقابل حزب الله لبنان شکست خورد، دو سال بعد در مقابل فلسطینی‌ها، تنها ۲۲ روز دوام آورد که این مدت در جنگ بعدی غزه، تبدیل به ۸ روز شد و هفته پیش در مقابل مقاومت فلسطین، بعد از ۲ روز، شکست را متحمل شد که همه این موارد نشان‌دهنده ضعف روزافزون رژیم صهیونیستی است».

او همچنین گفته «تحریم‌ها علیه ایران شکست خواهد خورد و ملت ایران چهل سال است که مقاومت کرده‌اند .»

 

 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More