شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.
معاون آموزشی دانشگاه تهران:

دست‌کم ۱۹ درصد دانشجویان دانشگاه تهران امکانات شرکت در کلاس‌‌های آنلاین را ندارند

 

معاون آموزشی دانشگاه تهران اعلام کرد که براساس ارزیابی انجام شده درباره آموزش مجازی در دوره شیوع کرونا، ۱۹ درصد دانشجویان دانشگاه تهران گفته‌اند که «در منازل خود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای شرکت در کلاس آنلاین» را ندارند.

حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران، گفت که در ترم جاری با ارسال پرسشنامه برای دانشجویان یک ارزیابی از وضعیت آموزش مجازی داشتیم که طی آن برای ۳۵ هزار ۷۴۰ دانشجو پرسشنامه ارسال شد و توانستیم ۵ هزار پرسشنامه تکمیل شده را در طول ۴۰ روز دریافت کنیم.

حسینی افزود که در بخشی از این ارزیابی از دانشجویان پرسیدیم که آیا در منزل خود از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای شرکت در کلاس‌های آنلاین برخوردار هستند»، که ۱۹ درصد دانشجویان دانشگاه تهران در پاسخ اعلام کردند که در منازل خود از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای شرکت در کلاس‌های آنلاین برخوردار نیستند.

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران، ۷۵ درصد دانشجویان گفتند که با گذشت دو ترم از آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا، استادان مهارت‌های لازم را برای حضور در بستر الکترونیک دارند و ۲۵ درصد گفتند  استادان مهارت لازم را ندارند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران  افزود که درباره پاسخ این پرسش که «آیا تحصیل به شیوه مجازی در نیمسال قبل بر نگرش آن‌ها نسبت به این شیوه اثر گذاشته است»، ۵۱ درصد دانشجویان دانشگاه تهران اعلام کردند که نگرش‌شان در این مورد نسبت به گذشته بدتر شده است و ۴۹ درصد گفتند که نگرش‌شأن نسبت به آموزش مجازی بهتر شده است.

پیش از این گزارش‌های متعددی درباره عدم دسترسی میلیون‌ها دانش‌آموز ایرانی در مناطق مختلف کشور به گوشی و تبلت و اینترنت برای شرکت در آموز مجازی منتشر شده است.

به گفته مقام‌های مختلف دولت و آموزش و پروز دست‌کم ۳ تا ۴ میلیون دانش‌آموز در ایران طی دوره کرونا از امکانات شرکت در کلاس‌های آنلاین محروم بوده‌اند.

همچنین دلیل خودکشی تعدادی از دانش‌آموزان از جمله خودکشی محمد موسوی‌زاده، دانش آموز ۱۱ ساله در بندر دیر نداشتن گوشی و تبلت برای شرکت در کلاس‌های مجازی عنوان شد.

عدم دسترسی دست‌کم ۱۹  درصد دانشجویان دانشگاه تهران تازه‌ترین آماری درباره محرومیت بخش بزرگی از دانشجویان یکی از ممتازترین دانشگاه‌های ایران به گوشی، تبلیت و دیگر امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای دسترسی به آموزش مجازی است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More