شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

جان‌باختن یک دانش‌آموز ۱۵ ساله که در آتش‌سوزی مدرسه کانکسی دزفول دچار سوختگی شده بود

پیمان نجاتی، رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، و همچنین بخشدار سردشت دزفول اعلام کردند نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، که در جریان آتش‌سوزی مدرسه کانکسی روستای کنگرستان دچار سوختگی شده بود، بر اثر شدت سوختگی جان‌باخته است.

مقام‌های آموزش و پرورش از این مدرسه کانکسی به عنوان محل اسکان معلمان نام برده و زمان وقوع آتش‌سوزی را ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۳۰ دی ماه اعلام کرده‌ بودند اما اکنون مشخص شده که یک دانش‌‌آموز مصدوم در این آتش‌سوزی جان‌باخته و دو دانش‌آموز و سه معلم نیز دچار سوختگی شدید شده‌اند.

علی عبدالهی شاه آبادی، بخشدار سردشت دزفول، گفت که  «نیما همتی چالگرد» در حادثه آتش سوزی مدرسه  کانکسی سردشت دزفول دچار سوختگی ۵۰ درصد شده بود در بیمارستان طالقانی اهواز جان باخت.

او گفت که چهار نفر دیگر که در آتش‌سوزی مدرسه کانکسی کنگرستان دزفول دچار سوختگی شده‌اند و در بیمارستان طالقانی اهواز بستری هستند  نیز «بین ۵۰ تا ۸۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند» و «حال عمومی آنها خوب نیست».

درحالی که مقام‌های آموزش و پرورش در ابتدا دلیل این آتش‌سوزی را برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی عنوان کرده بوند، بخشدار سردشت دزفول تاکید کرد که «طبق اعلام کارشناسان، علت این آتش سوزی صاعقه نبوده است.»

همزمان پیمان نجاتی، رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، با تایید جان باختن یکی از مصدومان آتش‌سوزی مدرسه کانکسی روستای کنگرستان بخش سردشت دزفول، گفت که یکی از دانش‌آموزان حادثه آتش‌سوزی کانکس در سردشت دزفول به نام نیما همتی ۱۵ ساله، با سوختگی ۵۷ درصد، روز ششم بهمن ماه جان خود را از دست داد.

رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز گفت که حال یکی دیگر از مصدومان این آتش‌سوزی نیز که دچار ۸۵ درصد سوختگی شده، مساعد نیست‌.

درحالی که پیشتر امید بن عباس، سرپرست پیشین فرمانداری دزفول و مدیرکل فعلی بحران استان خوزستان، گفته بود مصدومان آتش‌سوزی در مدرسه کانکسی روستای کنگرستان دزفول فقط سه معلم هستند و هیچ دانش‌آموزی دچار سوختگی نشده است، پیمان نجاتی رییس بیمارستان طالقانی اهواز گفت که سه دانش‌آموز و سه معلم در این آتش‌سوزی دچار سوختگی شده بودند.

به گفته پیمان نجاتی، یکی از معلمان را خانواده او به بیمارستانی در اصفهان منتقل کرده‌اند و از میان سه دانش‌آموز و دو معلمی که در بیمارستان طالقانی اهواز بستری بودند تاکنون نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، جان خود را از دست داده است.

پیمان نجاتی درباره وضعیت دیگر مصدومان بستری شده در این بیمارستان، گفت که شرایط سه نفر دیگر از مصدومان این حادثه خوب است.

اسامی سه معلمی که دچار سوختگی شده‌اند «علی ایسپره، حسین رضایی میرقائد و مجید مرادی» است.با جان‌باختن نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، هنوز اسامی دو دانش‌آموز دیگر اعلام نشده است.

حسین رضایی میرقائد، معلمی که دچار ۸۰ درصد سوختگی شده است با درخواست خانواده‌اش به بیمارستانی در اصفهان منتقل شده است.

بهرام رضایی میرقائد برادر حسین رضایی دو روز قبل به روزنامه همشهری گفته بود که «برادر من بیش از بقیه دچار سوختگی شده و ما از مسئولان آموزش و پرورش خواستیم که او را به تهران منتقل کنند اما با ما همکاری نکردند، بنابراین خودمان مجبور شدیم او را به اصفهان بیاوریم».

او تاکید کرد که مقام‌های وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، «کمترین همکاری» را داشته‌اند و «ما اعضای خانواده پیگیر کارهای برادرم هستیم» و مسئولان آموزش و پرورش خوزستان فقط با ما تلفنی در تماس هستند.

به گفته بهرام رضایی میر قائد، برادرش حسن معلم حق‌التدریس با بیش از پنج سال سابقه کار است که بیمه ندارد. او دو فرزند پنج ساله و شش ماهه دارد و خانواده به‌شدت نگران وضعیت او هستند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More