شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

غرق شدن برادر ۷ ساله محمد موسوی‌زاده دانش‌آموز ۱۱ ساله دیری که مهر ماه خودکشی کرد

در پی غرق شدن یک کودک در اسکله صیادی شیلات بندر دیر، باشگاه خبرنگاران وابسته به صداوسیما خبر داد که این کودک غرق شده ۷ ساله به نام «علی‌اصغر موسوی‌زاده» برادر «محمد موسوی‌زاده» دانش‌آموز ۱۱ ساله دیری است که مهر ماه به دلیل «فقر، نداشتن گوشی و بازماندن از تحصیل»، خودکشی کرد.

پایگاه خبری خلیج فارس در بوشهر، به نقل از  هلال احمر دیر گزارش داد که عصر دوشنبه ۱۰ آذر ماه با اطلاع حضوری مردم مبنی بر غرق شدن کودکی ۷ ساله در اسکله صیادی شیلات بندر دیر، بلافاصله نجاتگران پایگاه امداد و نجات دریایی دیر به محل اعزام شدند و طی عملیاتی که از ساعت پنج و ۱۵ دقیقه عصر نزدیک به یک ساعت ادامه داشت، پیکر این کودک ۷ ساله را از آب بیرون کشیدند.

بنابر این گزارش، نیروهای هلال احمر پس از بیرون آوردن پیکر بی‌جان این کودک ۷ ساله، آن را به نیروهای اورژانس تحویل دادند.

به گفته یکی از کارکنان اورژانس دیر، غرق شدن این کودک ۷ ساله زمانی به اطلاعت اورژانس  رسید که پیکر او عصر «از روی آب» گرفته و به بیرون منتقل شده بود و «در زمان رسیدن اورژانس از غرق شدن این پسربچه ۳۰ دقیقه‌ گذشته بود».

همزمان باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، گزارش داد که «براساس مشاهدات و شواهد عینی این کودک علی اصغر موسوی‌زاده برادر محمد موسوی‌زاده است»، همان دانش‌آموز ۱۱ ساله دیری که در هفته سوم مهر ماه خودکشی کرد و دلیل خودکشی او فقر، نداشتن گوشی و تبلت برای حضور در کلاس‌های آنلاین عنوان شد.

تاکنون جزییات غرق شدن این کودک هفت ساله و چگونگی آن و همچنین نحوه پیدا شدن پیکر بی‌جان او در آبهای اسکله صیادی بندر دیر اعلام نشده است.

محمد موسوی‌زاده، دانش‌آموز ۱۱ ساله‌ای بود که رسانه‌های محلی روز یک‌شنبه بیستم مهر ماه گزارش دادند که به علت نداشتن گوشی مناسب کلاس‌های آنلاین خودکشی کرده است.

خبر خودکشی محمد موسوی‌زاده، دانش‌آموز ۱۱ ساله واکنش‌های گسترده‌ای داشت اما مقام‌های مسئول بلافاصله تلاش کردند که «نداشتن گوشی و فقر و مشکلات اقتصادی» محمد و خانواده او را به عنوان انگیزه خودکشی تکذیب کنند.

از جمله رییس آموزش و پرورش دیر در اطلاعیه‌ای گفت که مدیر مدرسه شخصا به محمد گوشی داده بود و دلیل خودکشی نداشتن گوشی نبوده است.

اما در فایل صوتی گفت‌وگو با مادر محمد موسوی‌زاده که اول بار از سوی پایگاه خبری رکنا منتشر شد، این مادر گفت: «مدیر مدرسه محمد چند بار گفته بود که می‌خواهد به سه دانش‌آموز گوشی بدهد اما نداد.» او  در همان فاصل صوتی تاکید کرده بود که «تنها دلیل غصه پسرم» که باعث شد این بلا را سر خودش بیاورد همین نداشتن گوشی بود.

تکذیب مقام‌های آموزش و پرورش اما از خودکشی‌های متعدد بعدی دانش آموزان در چند شهر دیگر جلوگیری نکرد و تاکنون موارد متعددی از خودکشی دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان در شهرهای مختلف گزارش شده است که جدیدترین آن خودکشی دختر ۸ ساله در روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه در بندرعباس است.

خبر غرق شدن علی‌اصغر موسوی‌زاده برادر ۷ ساله محمد موسوی‌زاده، از سوی منابع محلی و همچنین خبرگزاری وابسته به صدا و سیما منتشر شده است اما مقام‌های مسئول در استان بوشهر هنوز در این‌باره توضیحی ارائه نکرده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More