شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

روایت کاربران توییتر از خاکسپاری استاد شجریان: حصاری که همه مردم پشت آن گیر افتاده‌اند

برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری محمدرضا شجریان همراه با حضور پرشمار نیروهای امنیتی و همچنین پخش نشدن مراسم‌های او از صداوسیما موضوع نوشته‌های برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی شده است.

تعدادی از کاربران توییتر دو عکس منتشر شده از حضور ماموران امنیتی در بهشت زهرای تهران در مقابل مردم و همچنین حضور مردم در پشت حصارها در خاکسپاری شجریان در توس را نشانی از وضعیت مردم ایران دانسته‌اند. در عکس منتشر شده از مراسم بهشت زهرا، خانواده شجریان و مردم در یک طرف و نیروهای انتظامی روبه‌روی آنان قرار دارند. 

کاربر بلبل خوش‌الحان نیز با انتشار تصویر مراسم خاکسپاری شجریان در توس نوشت: «توصیف تصویری دقیق از شرایط امروز ایران و مردمی که در پشت حصارها گیر افتاده‌اند.»

 احسان بداغی نیز با انتشار عکس مراسم بهشت زهرا نوشت : «نه فقط داستان استاد شجریان بلکه هزاران حکایت دیگر از ایران را می‌شود در همین یک عکس سجاد صفری خلاصه کرد. جایی‌که قرار است با صدای چکمه و بیم باتوم، چیزی در دل مردم عوض شود و البته که هزار سال دیگر نمی‌شود.»

 

 تعدادی از کاربران رسانه‌های اجتماعی به نصب نشدن پوستر شجریان در سطح شهر تهران و همچنین حاضر نشدن شهردار و اعضای شورای شهر و همچنین اصلاح‌طلبان در مراسم او اعتراض کرده‌اند.

 

 یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار، در توییتر خود نوشت: «انتظار از شهردار و شورای شهر تهران این بود که در نماز و بدرقه استاد شجریان حضور می‌یافتند؛ هرچند افکار عمومی دیگر از روحانی انتظار انتخاب مردم به‌جای قدرت را ندارد. قالیباف هم برخلاف ژست‌های سابق خود نشان داد که به اندازه دو سطر پیام تسلیت برای فرهنگ و هنر ایران ارزش قائل نیست.»

 

 پس از گذشت دو روز از فوت استاد شجریان، رهبر جمهوری اسلامی و رییس قوه قضاییه و رییس مجلس که «همشهری» او  خوانده می‌شوند هنوز پیام تسلیت صادر نکرده‌اند. موضوعی که مورد توجه برخی از روزنامه‌نگاران و کاربران رسانه‌‌های اجتماعی قرار گرفته است. در این میان برخی از کاربران به سابقه آشنایی رهبر جمهوری اسلامی با خانواده شجریان از مشهد اشاره کرده‌اند.

 

 تعدادی از کاربران رسانه‌های اجتماعی به انتشار خبر کوتاه درگذشت شجریان در کیهان و روزنامه‌های اصول‌گرا اشاره کرده‌اند.

 

 اعلام نشدن عزای عمومی به مناسبت درگذشت شجریان و همچنین سخنان داریوش پیرنیاکان درباره این موضوع خشم برخی از کاربران را به دنبال داشته است. او ابراز امیدواری کرده که در سالگرد شجریان عزای عمومی اعلام شود.

 

 برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز تصاویری را از شروع کلاس‌های درس مجازی با تصویر و ترانه شجریان منتشر کرده‌اند.


 

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More