شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با رهبران ۵۰ سازمان یهودی آمریکا خواهان افزایش فشار بر جمهوری اسلامی شد

شاهزاده رضا پهلوی در جریان دیدار و گفت‌وگو با رهبران ۵۰ سازمان یهودی در آمریکا خواهان افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی و حمایت بین‌المللی از اعتصاب کارگران و اعتراضات مردم ایران شد.

شاهزاده رضا پهلوی، روز پنج‌شنبه هفدهم تیر ماه در نشستی ویژه، با رهبران بیش از ۵۰ سازمان یهودیان در آمریکا گفت‌وگو کرد.

یک منبع مطلع به ایران اینترنشنال گفت: «شاهزاده رضا پهلوی در این نشست از گروه‌های حاضر خواست تا از نفوذ خود در واشینگتن برای ادامه فشار بر جمهوری اسلامی و حمایت حداکثری از مردم ایران استفاده کنند.»

به گفته این منبع مطلع شاهزاده رضا پهلوی در این نشست «با حمایت از اعتصابات روزهای اخیر کارگران ایران، از جامعه بین‌الملی خواست، از این اعتراضات به ویژه از لحاظ مالی حمایت کنند».

در بخش دیگری از این دیدار نیز شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به روابط دیرینه بین ملت‌های ایران و یهود، گفت: «یک ایران آزاد می‌تواند بار دیگر با ملت‌های خاورمیانه از جمله اسرائيل در ارتباط باشد.»

کنفرانس رهبران سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکا، یک موسسه غیرانتفاعی آمریکایی است که در سال ۱۹۵۶با دستور رییس جمهور وقت،‌ دوایت آیزنهاور تاسیس شد.

موسسه کنفرانس رهبران سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکا به موضوعات مربوط به جامعه یهودیان و به ویژه رابط دولت اسرائیل و ایالات متحده می پردازد.

در تازه‌ترین نشست این موسسه که روز پنج‌شنبه هفدهم تیر ماه برگزار شد، از شاهزاده رضا پهلوی برای سخنرانی دعوت شده بود.

در دعوت نامه این موسسه از شاهزاده رضا پهلوی به عنوان رهبر و مدافع اصول آزادی، دموکراسی و حقوق بشر در ایران و فردی نام برده شده است که «خواستار تغییر رژیم از طریق نافرمانی مدنی و تشکیل یک دولت جدید در ایران از طریق یک همه پرسی آزاد» است.

شاهزاده رضا پهلوی دست‌کم در بیش از یک دهه گذشته همواره بر «انتخابات آزاد» و «حق تعیین سرنوشت» مردم ایران به عنوان عوامل تعیین کننده نوع حکومت آینده ایران سخن گفته است.

شاهزاده رضا پهلوی ماه‌ گذشته نیز در نشست مجازی «نه به جمهوری اسلامی» نیز تاکید کرد که «اصل قضیه دست مردم داخل ایران است و ما باید صدای آنان در فضای بین المللی باشیم. او افزود که یک ساختار باید تشکیل شود که در فضای بین‌المللی نمایندگان واقعی مردم ایران باشد.»

او همچنین با اشاره به تنوع حاضران در نشست «نه به جمهوری اسلامی»، گفت که این همزیستی سیاسی می‌تواند نمونه‌ای از آینده ایران باشد.

شاهزاده رضا پهلوی در همین نشست نیز تاکید کرد که هیچ قدرت داخلی و خارجی نمی‌تواند از یک عزم ملی جلوگیری کند، اما تلاش خواهند کرد که آن را تخریب کنند.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More