شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

شاهزاده رضا پهلوی: اعتصاب‌ شجاعانه کارگران و اعتراض فزاینده مردم، جلوه‌‌ همبستگی ملی در نافرمانی مدنی است

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی با تاکید براینکه «مردم می‌خواهند شهروند باشند، نه برده و رعیت خامنه‌ای»، گفت که اعتراضات و اعتصابات فزاینده مردم ایران در این روزها برای دستیابی به ابتدایی‌ترین نیازها و حقوق‌، جلوه‌ای دیگر از همبستگی ملی‌ بی‌سابقه‌ای در نافرمانی مدنی است. 

شاهزاده رضا پهلوی روز شنبه نوزدهم تیر ماه در پیامی که همراه با تصاویر اعتصاب کارگران و اعتراضات کشاورزان، بازنشستگان و دیگر طیف‌های مردم منتشر کرد، گفت: «هم‌میهنانم، اعتراضات و اعتصابات فزاینده شما در این روزها برای دستیابی به ابتدایی‌ترین نیازها و حقوق‌تان، جلوه‌ای دیگر از همبستگی ملی‌ بی‌سابقه‌ای است که در نافرمانی مدنی بزرگ روز ۲۸ خرداد از خود نشان دادید.»

در بخشی از این پیام شاهزاده رضا پهلوی گفت: «این همبستگی ملی را امروز ما در اعتصاب شجاعانه کارگران پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها می‌بینیم، در اعتراضات مستمر کشاورزان و دامداران و بازنشستگان، و در تجمعات اعتراضی و فریادهای شبانه مردمی که می‌خواهند شهروند باشند، نه برده و رعیت خامنه‌ای و به درستی علیه او و رژیم بی‌کفایتش شعار می‌دهند.»

او افزود که هدف روشن و راه پیش رو روشن‌تر است، اعتصاب، اعتراض، بایکوت و عدم همکاری با جمهوری اسلامی. در این مسیر ما با یکدیگر مهربانیم و متحد، و آغوش‌مان به روی کسانی که جبهه دشمنان ملت را ترک می‌کنند و به ملت می‌پیوندند گشوده است

شاهزاده رضا پهلوی با تاکید براینکه « در جبهه ایران، برخلاف جبهه جمهوری اسلامی، همه ملت ایران با هر دین و مذهب و باور و از هر زبان و قومی جای دارند»، گفت: «ما برای بازپس‌گیری کشورمان از ضحاکیان باید صفوف خود را مستحکم‌تر، نظم و انضباط در میدان مبارزه را بیشتر، فریاد خود را رساتر و اراده خود را قوی‌تر کنیم.»

او همچنین گفت که باید در مقابل تفرقه‌انگیزان هوشیار باشیم و ایران متحد را نه فقط در کلام و زبان بلکه در عمل به نمایش بگذاریم و این اتحاد و همبستگی رمز پیروزی جنبش بزرگ و بر حق ماست.

شاهزاده رضا پهلوی افزود که من با تکیه بر تمدن کهن و بزرگ‌مان و با ایمان به آینده‌ای بهتر و روشن برای هر ایرانی تا پیروزی نهایی بر رژیم غاصب و بازگشت عظمت ایران همراه شما هستم و خواهم بود و باور دارم که به‌زودی جهان صحنه فروریختن قلعه ستم جمهوری اسلامی را خواهد دید.

پنج‌شنبه گذشته نیز شاهزاده رضا پهلوی در جریان دیدار و گفت‌وگو با رهبران ۵۰ سازمان یهودی در آمریکا خواهان افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی و حمایت بین‌المللی از اعتصاب کارگران و اعتراضات مردم ایران شد.

یک منبع مطلع به ایران اینترنشنال گفت که شاهزاده رضا پهلوی در این نشست «با حمایت از اعتصابات روزهای اخیر کارگران ایران، از جامعه بین‌الملی خواست، از این اعتراضات به ویژه از لحاظ مالی حمایت کنند.»

به گفته این منبع مطلع، شاهزاده رضا پهلوی در نشست روز پنج‌شنبه خود با رهبران ۵۰ سازمان یهودی آمریکا، از گروه‌های حاضر خواست تا از نفوذ خود در واشینگتن برای ادامه فشار بر جمهوری اسلامی و حمایت حداکثری از مردم ایران استفاده کنند.

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More