شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

جشن قهرمانی پرسپولیس به صحنه تظاهرات علیه جمهوری اسلامی و خامنه‌ای تبدیل شد

جشن قهرمانی پرسپولیس جمعه شب در تهران و چند شهر دیگر ایران به صحنه تظاهرات علیه جمهوری اسلامی تبدیل شد و مردم و جوانان معترض با سر دادن شعارهایی علیه خامنه‌ای و شعارهای چون «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر دیکتاتور» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» به اعتراضاتی که از پانزده روز قبل در خوزستان آغاز شد، ادامه دادند.

مناطقی از تهران به ویژه تهرانپارس در شمال شرقی پایتخت از جمله مناطقی بود که جمعه شب تا ساعات بامداد شنبه صحنه تجمع جوانان معترضی بود که به سر دادن شعار ضد حکومتی پرداختند.

در جریان این اعترضات مردم و جوانان حاضر در خیابان‌های تهرانپارس شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما» سر دادند.

در ویدیویی که به دست ایران اینترنشنال رسیده است جمعی از جوانان معترض نیز در فلکه اول تهرانپارس شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سر دادند.

علاوه بر این، نیروهای امنیتی، بسیج و یگان ویژه نیروی انتظامی در مناطقی از شهر تهران، با مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، برخورد کرده و در مواردی مردم را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

از جمله ماموران در خیابان پیروزی تهران و همچنین نارمک با مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، برخورد کردند.

در آریاشهر و فلکه صادقیه در غرب تهران نیز گروه‌هایی از مردم و جوانان معترض اقدام به سر دادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی کردند و در مقابل نیروهای انتظامی و یگان ویژه بخشی از خیابان‌های این منطقه را بسته و در مواردی با جوانان برخورد کردند.

مردم و جوانان در شهر گلستان مرکز شهرستان بهارستان در جنوب غربی تهران نیز شامگاه جمعه تا ساعات بامداد شنبه، جشن قهرمانی پرسپولیس را به صحنه اعتراضات و سردادن  شعارهایی علیه علی خامنه‌ای و جمهوری اسلامی تبدیل کردند.

در ساعات اولیه این اعتراضات مردم معترض در این شهر شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند و پس از آن با شعار «مرگ بر دیکتانور» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» به اعتراضات خود ادامه دادند.

ویدیوهای رسیده نشان می‌دهد که مردم شهر گلستان که جنوب غرب استان تهران و همجوار با رباط کریم قرار دارد در ادامه اعتراضات جمعه شب و بامداد شنبه خود، شعار «رضا شاه روحت شاد» سر دادند.

در نسیم‌شهر استان تهران نیز نیروهای یگان ویژه با موتور به تجمع مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، هجوم بردند. مردم معترض در جریان هجوم ماموران به سر دادن شعار علیه نیروی انتظامی و شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» خطاب به نیروهای یگان ویژه، پرداختند.

در کرمانشاه نیز که طی چند روز گذشته مناطقی از آن صحنه اعتراضات بوده است، گروهی از مردم این شهر در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمدند اما پس از سر دادن شعارهای اعتراضی، ماموران امنیتی و نیروهای انتظامی اقدام به برخورد با مردم کردند.

در شهر اراک هم جمعه شب در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس جمعی از مردم شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند، نیروی انتظامی به سوی مردم حمله‌ور شده و با آنها برخورد کرده است.

ماموران نیروی انتظامی در شهر قم نیز ضمن حمله به مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، به تعدادی از جوانان با شوکر حمله کردند.

در ویدیویی که به دست ایران اینترنشنال رسیده جوانان معترض در قم می‌گویند «این چهره واقعی جمهوری اسلامی است که به مردم اجازه شادی و ابراز خوشحالی نیز نمی‌دهد و جوانان را با شوکر» مورد حمله قرار می‌دهد.

در ویدیوی دیگری از شهر بابل در استان مازندران، جوانی معترض در این شهر می‌گوید: «ماموران خامنه‌ای برای جلوگیری از خوشحالی مردم جاده‌های بابل را بسته‌اند.»

یگان ویژه نیروی انتظامی همچنین جمعه شب و بامداد شنبه با استقرار در برخی از خیابان‌های شهر مشهد ضمن برخورد با جوانان و مردمی که قصد برگزاری تجمع‌هایی برای جشن قهرمانی پرسپولیس داشتند، اجازه شکل گیری تجمع‌های گسترده را نداد.

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More