شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

گسترش اعتراضات به اصفهان و ایلام؛ مردم معترض در بهارستان اصفهان: جمهوری اسلامی نمی‌خوایم

در سیزدهمین شب پس از آغاز اعتراضات خوزستان، مردم ایوان غرب در ایلام و بهارستان اصفهان به خیابان آمدند. در بهارستان مردم شعارهایی چون «خوزستان، اصفهان، اتحاد اتحاد»، «مرگ بر خامنه‌ای» و «جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سردادند.

این درحالی است که در خوزستان همچنان اینترنت برخی مناطق از جمله در شهرهایی که کانون اعتراضات دو هفته گذشته بوده‌اند قطع است، نیروهای امنیتی و یگان‌های ویژه در خیابان‌ها و میادین مستقرند و بازداشت‌ها در شهرهای مختلف این استان ادامه دارد.

مردم بهارستان اصفهان سه‌شنبه شب پنجم مرداد ماه، و در سیزدهمین شب از آغاز اعتراضات مردم خوزستان، به خیابان آمده و در تظاهرات اعتراضی خود شعار «خوزستان، اصفهان، اتحاد اتحاد» سردادند.

در جریان اعتراضات مردم بهارستان اصفهان، معترضان ابتدا شعارهایی چون «ایرانی با غیرت، حمایت حمایت» و همچنین شعارهایی در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان از جمله بقه سردادن شعار «خوزستان، اصفهان، اتحاد اتحاد» پرداختند.

از دیگر شعرهایی که در جریان این اعتراضات، مردم بهارستان اصفهان سردادند، شعار «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» بود.

این تجمع تا ساعات بامداد چهارشنبه نیز ادامه داشت و در ساعات پایانی آن جمعی از مردم معترض بهارستان اصفهان ضمن پاره کردن یک بنر علی خامنه‌ای که در میدان این شهر بود آن را با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «رضا شاه روحت شاد» آتش زدند.

این دومین‌بار است که شهرهای اقماری و مجاورز اصفهان در یک هفته اخیر شاهدا تجمع‌های اعتراضی شده است. پیش از این نیز شاهین شهر اصفهان در جریان اعتراضات هفته گذشته صحنه تظاهرات مردم معترض در حمایت از اعتراضات خوزستان بوده است.

در استان ایلام در غرب ایران نیز جمعی از مردم شهر ایوان غرب، در استان ایلام، سه‌شنبه شب پنجم مرداد ماه، پس از قطع مکرر برق، با تجمع و ایجاد راهبندان ضمن اعتراض به خاموشی‌های مکرر، شعارهایی نیز در حمایت از اعتراضات خوزستان سر دادند.

شهر کرمانشاه نیز از یک‌شنبه شب و به دنبال اعتراضات مردم محله دره‌دریژ، چهره امنیتی به خود گرفته است و از دوشنبه شب نیروهای یگان ویژه در خیابان‌ها و میادین اصلی این شهر مستقر شده‌اند.

در جریان تظاهرات یک‌شنبه شب و دوشنبه شب‌ مردم در محله دره‌دریژ کرمانشاه در اعتراض به نبود برق و آب، تاکنون دست‌کم ۲۰ نفر از مردم معترض بازداشت شده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
ابراهیم رئیسی،‌ رییس‌جمهور ایران،‌ در سخنان خود برای نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به صورت مجازی ارسال و پخش شد،‌ ضمن تاکید بر بی‌اعتمادی جمهوری...More
مقام‌های هندی از کشف و ضبط یک محموله تقریبا ۳ تنی هروئین خبر دادند که از افغانستان و از طریق بندرعباس به این کشور منتقل شده است. بنابر اعلام این مقام...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More