شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مادر بهنام محجوبی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال از اعتصاب غذای فرزندش خبر داد

 

مادر بهنام محجوبی، درویش زندانی، در مصاحبه با ایران اینترنشنال خبر داد که فرزندش در اعتراض به شرایط نگهداریش و عدم دسترسی به خدمات پزشکی از روز چهارشنبه اعتصاب غذا کرده است.

بتول حسینی به ایران اینترنشنال گفت که پسرش پس از دی‌ماه ۹۸ و به دنبال درگذشت نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی، دچار «پنیک» (اختلال اضطرابی) می‌شد و تحت نظر پزشک دارو مصرف می‌کرد.

به گفته او، با اینکه پزشک برای بهنام محجوبی نامه عدم تحمل حبس نوشته بود اما او برای اجرای حکم دو سال زندانش به زندان منتقل شد و در دو هفته اول نیز از دادن قرص به او جلوگیری شد.

مصرف نکردن دارو در آن دو هفته باعث تشدید بیماری و بی حس شدن بدن بهنام محجوبی و زمین خوردن او شد اما او را به جای اعزام نزد پزشک داخلی، به تیمارستان امین‌آباد منتقل کردند.

به گفته بتول حسینی، وضعیتی که در تیمارستان امین‌آباد برای پسرش پدید آوردند «قابل بیان نیست».

او برای مثال اشاره می‌کند که فرزندش را به صورت صلیبی به تخت می‌بستند و گاه به دلیل اینکه سربازی برای باز کردن دست‌هایش و فرستادن او به دستشویی در محل نبوده، او ساعت‌ها دچار مشکل می‌شده است.

به گفته مادر این زندانی سیاسی، لخت کردن بیماران و هم‌اتاق کردن او با یک بیمار بدحال که روی بهنام ادرار کرده از دیگر موارد شرایط سخت در امین‌آباد بود.

او البته از برخی داروها و آمپول‌هایی که پسرش تزریق شد و آنها اطلاعی از محتویات آن نداشتند نیز گفت. به گفته او، پس از این تزریق‌ها بدن بهنام ورم کرده، حافظه‌اش دچار مشکل شده و حرف زدن برایش سخت شده است.

بهنام محجوبی خرداد امسال پس از حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل حکم دو سال حبس خود به زندان منتقل شد.

بهنام محجوبی به زندان بازگردانده شده اما همچنان به پزشک دسترسی ندارد.

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی، پیشتر در نامه ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت همسرش، نوشته بود او تحمل شرایط حبس را ندارد و مسئولیت جان همسرش با «جمهوری اسلامی» است.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More