شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

محسن هاشمی: در مساله ملک جماران به روحانی ظلم شد،‌ آن‌جا قبلا خانه خاتمی هم بود

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، ضمن اشاره به حواشی ایجاد شده در زمینه ساخت‌وساز  غیرقانونی در منطقه جماران تهران گفت در این موضوع به حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری، ظلم شد.

هاشمی روز سه‌شنبه سوم تیرماه در حاشیه جلسه شورای شهر تهران گفت: «این زمین سال‌هاست متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری است و مدت‌ها خانه خاتمی بود.»

او افزود: «این ملک خانه شخصی نیست و قرار بود دفتر ریاست‌جمهوری شود. به نظرم به روحانی در این زمینه ظلم شده است، چرا که این خانه متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری و نه شخص رییس‌جمهور است.»

هاشمی در زمینه دلیل ساخت‌وساز در این زمین اشاره کرد: «از آن‌جایی که فرسوده بود و حتی استاندادهای ۲۸۰۰ را نیز پاس نمی‌کرد،‌ ریاست‌جمهوری تصمیم گرفت که نسبت به تخریب و بازسازی آن اقدام کند.»

رییس شورای شهر تهران با انتقاد از شهردار تهران در این زمینه گفت: «شهرداری می‌توانست بهتر عمل کند و اینقدر عجله به خرج دادن درست نبود و موجب سوء تفاهم می‌شود.»

او افزود: «چون این ملک در رابطه با دولت بود بهتر بود که حناچی که عضو هیات دولت است با تدبیر بیشتر این کار را انجام می‌داد.»

پیشتر محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران، خبر «ساخت چهار هزار متر بنا از سوی روحانی بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ در جماران» را تایید کرده بود.

او در توییتر نوشت: «دو عضو شورا از محل بازدید کردند و با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹ خرداد صادر شد. وجود برخی تخلفات محرز است.»

این اظهارات پس از شکایت شماری از اهالی جماران درباره ساخت‌وساز غیر قانونی در این منطقه بیان شد.

اما نهاد ریاست‌جمهوری روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد ملک جماران اداری و متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری بوده و ساخت آن در هماهنگی با شهرداری تهران انجام گرفته است.

هاشمی در ادامه درباره ساخت‌وسازهای غیرمجاز از وجود ۷۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ خبر داد و گفت ۴۰ درصد از آن‌ها حکم تخریب دارند، اما هنوز اجرایی نشده‌اند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More