شما صفحه ای از سایت قدیمی ایران اینترنشنال را مشاهده می کنید که دیگر به روز نمی شود. برای مشاهده سایت جدید به iranintl.com مراجعه کنید.

مقام‌های بهداشت و درمان خوزستان: برای بستری بیماران کرونا، کمبود تخت، پزشک و کادر درمان داریم

مقام‌های مختلف بهداشت و درمان در خوزستان گفتند که این استان به دلیل تداوم موج جدید کرونا با کمبود تخت، پزشک و پرستار و کادر درمان مواجه است و فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، نیز محدودیت تخت برای بستری شدن بیماران کرونا را تایید کرد.

ابول‌نژادیان در نخستین ساعات بامداد دوشنبه به خبرگزاری ایسنا گفت که «بیمارستان‌های خوزستان برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی مواجه شده‌ایم بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم همکاری کنند تا این وضعیت را کنترل کنیم».

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز  افزود که در حال حاضر یک هزار و ۷۳۴ بیمار کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که حدود ۴۲۰ نفر از این تعداد، در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده‌اند.

ابول‌نژادیان همچنین گفت که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای خوزستان به اندازه کافی نیست و همکاری لازم انجام نشده است و ممکن است وضعیت برخی از شهرها از نارنجی به قرمز تبدیل شود که تا ساعاتی دیگر این موضوع را ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد.

این درحالی است که ‌‌محمد کریمی، رییس بیمارستان نظام مافی شوش نیز تاکید کرد که این بیمارستان به دلیل ابتلای چند تن از پزشکان، با کمبود پزشک مواجه شده است.

پیشتر شماری از پزشکان و کادر درمان خوزستان در شبکه‌های اجتماعی با تاکید براینکه «واکسن من کجاست» خواهان واکسیناسیون فوری پزشکان و پرستاران و کادر درمان استان خوزستان شدند. از جمله یکی پزشک بیمارستان نظام مافی شوش در صفحه اینستاگرام خود گفت که «همه پزشک‌های اورژانس» در بیمارستان نظام مافی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

نوروز سواری، رییس شبکه بهداشت شوش، به طور ضمنی ابتلای پزشکان این بیمارستان به کرونا را تایید کرد  اما گفت که «تنها سه نفر از پزشکان ما به کرونا مبتلا شدند که اکنون در قرنطینه به سر می‌برند و تا زمانی که حال آن‌ها خوب نشود اجازه بازگشت به کار را ندارند».

شکرالله‌ سلمان‌زاده، رییس  دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز گفت که در حال حاضر پنج بیمارستان جنوب غرب خوزستان درگیر کرونا هستند و تنها بیمارستان بهشتی آبادان را با چنگ و دندان عاری از بیماران کرونا نگه داشتیم.

سلمان‌زاده تاکید کرد که موارد ابتلا به کرونا در جنوب استان خوزستان نگران کننده است و ممکن است موارد ابتلا بیش از موارد اعلامی باشد.

در شمال خوزستان نیز احمدرضاسلمان‌پور، رییس بیمارستان بزرگ دزفول نیز گفت که «با توجه به شروع پیک کرونا در کشور، شهرستان دزفول نیز در پیک کرونا است».

رییس بیمارستان بزرگ دزفول افزود که پنج بخش این بیمارستان شامل دو بخش برای بیماران کرونا که وضعیت آنها حاد نیست، دو بخش آی‌سی‌یو برای بیماران نسبتا بدحال و بیماران بدحال و همچنین یک بخش اورژانس برای بیماران تحت نظر، به بیماران کرونا اختصاص دارد.

همزمان محمد علوی، رییس شبکه بهداشت خوزستان با اشاره به افزایش شهرهای قرمز خوزستان، گفت که بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۱۳ شهر خوزستان شامل اهواز، اندیمشک، امیدیه، آبادان، مسجدسلیمان، کارون، شوشتر، شوش، رامهرمز، دزفول، بهبهان، بندر ماهشهر و ایذه در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاکید کرد که این وضعیت نشان می‌دهد وضعیت بیماری در خوزستان همچنان بالا و نگران‌کننده است.

حسن علی سمیر، رییس بیمارستان کودکان اهواز، با اشاره به بستری دست‌کم ۲۶ کودک مبتلا به کرونا در این بیمارستان گفت که ۹ کودک در بخش آی‌سی‌یو این بیمارستان بستری هستند.

رییس بیمارستان کودکان اهواز گفت که دو هفته بعد از تعطیلات عید نوروز، احتمال تشدید و پیک بیماری را داریم و مردم و به ویژه والدین باید با درک درست از شرایط غیرعادی جاری، تا حد امکان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

تازه چه خبر؟
سازمان حقوق بشر ایران به نقل از منابع آگاه از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری، از شاهدان شکنجه نوید افکاری، در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داد. برادر...More
طالبان اسامی شماری از افراد از جمله دو نفر از فرماندهان نظامی طالبان را که به سمت‌های مهم دولتی منصوب کرده است، اعلام کرد. به گفته ذبیح‌الله مجاهد،...More
حسن زرقانی دادستان مشهد از بازداشت شش متهم پرونده کودک‌ربایی در این شهر خبر داد و اعلام کرد که متهم اصلی پرونده هنوز دستگیر نشده وفراری است. زرقانی...More
پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای اعلام کرد گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که بارها وفاداری ایدئولوژیک قوی خود به جمهوری اسلامی را نشان داده، دولت لبنان را...More
ارتش سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، اعلام کرد تلاش برای کودتا را خنثی کرده و اوضاع تحت کنترل است. یک عضو شورای حکومتی سودان...More